Байден лютує через нову ідею Макрона щодо Росії
Категорія
Подорожі
Дата публікації

Байден лютує через нову ідею Макрона щодо Росії

Джо Байден
Джерело:  Politico

Американський лідер Джо Байден “не в захваті” від наміру французького колеги Еммануеля Макрона запросити представника Росії на урочистості, пов'язані з 80-ю річницею висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни.

Між США та Францією спалахнуло нове непорозуміння через РФ

Про це дізналося видання Politico від своїх анонімних джерел в Білому домі.

За словами одного з інсайдерів, офіційний Вашингтон залишає за урядом Франції, який і організовує святкування в Нормандії, право на ухвалення рішень.

Однак, попри це, команда американського президента лютує через ідеї Макрона, який звик догоджати Кремлю на дипломатичному рівні.

Що цікаво, у Білому домі є й ті, хто підтримує ініціативу французького лідера.

Але, можливо, це (церемонія — ред.) нагадає росіянам, що колись вони справді боролися зі справжніми нацистами, а не з уявними в Україні, — озвучив свою думку з цього приводу американський посадовець, який говорив на умовах анонімності.

Ще один інсайдер додав, що команда Джо Байдена схильна розглядати президента Франції Еммануеля Макрона як людину, яка може мати вплив на нелегітимного президента РФ Володимира Путіна.

Попри все, офіційний Вашингтон цінує його дипломатичні зусилля в контексті повномасштабної війни в Україні.

Рішення Парижа запросити російського представника до Нормандії значною мірою розглядалося саме через цю призму, — заявило ще одне анонімне джерело.

Макрон спровокував ще один скандал на міжнародній арені

Нещодавно стало відомо, що офіційний Париж запросив представника Кремля — але не самого Путіна — взяти участь у заходах до 80-річчя операції союзників.

Це збільшує ймовірність того, що російський урядовець перетнеться з європейськими лідерами та Джо Байденом.

Нова ідея Макрона спровокувала обурення серед деяких європейських країн з огляду на те, що Росія вже понад два роки веде повномасштабну війну проти України, тоді як заходи до дня висадки в Нормандії покликані відзначити колективну жертву союзників у Другій світовій війні за збереження демократії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?