Всі дороги від Трампа ведуть до Путіна
Категорія
Blogs
Дата публікації

Всі дороги від Трампа ведуть до Путіна

Олег Пономарь
Олег Пономарь

Спікер Палати представників Конґресу Ненсі Пелосі і голова Комітету з розвідки Палати Адам Шифф дали прес-конференцію про те, на якій стадії знаходиться розслідування в рамках процедури імпічменту Трампа.

Нагадаю, що Пелосі оголосила про початок процедури імпічменту 24 Вересня. Також нагадаю, що для початку процедури імпічменту (всупереч поширюваним кремлівським темникам) Конституція США не вимагає голосування всім складом Палати представників - для цього досить офіційного оголошення Спікером (що Пелосі і зробила три тижні тому).

Таким чином, зараз ми перебуваємо на першій стадії процедури імпічменту — розслідування в комітетах Конґресу.

У вчорашньому вечірньому пості я писав, що в Конґресі вже заслухали четверо ключових свідків і цього тижня очікуються ще три, тобто, розслідування ведуть дуже інтенсивно (також виписано десятки нових повісток для надання документів до Конґресу свідками  #Трампґейт).

Також Пелосі заявила, що наразі Палата представників не планує голосування повним складом Палати представників. Це логічно і правильно — процедуру розпочато, розслідування в самому розпалі — все йде за планом (але впевнений, що московські ЗМІ сьогодні вийдуть із заголовками: Палата представників відмовляється (відкладає) голосування, тощо).

Конґрес йде єдино правильним шляхом — доказів провини Трампа, і його спільників має бути більш, ніж достатньо, і вони мають бути більш, ніж залізними.

А ось, коли розслідування завершиться, тоді Палата представників є зобов'язаною (згідно з Конституцією) винести в зал на голосування питання оголошення звинувачень президентові.

Імпічмент вважається оголошеним, якщо проста більшість Палати представників (половина + 1 голос) проголосує за оголошення звинувачень.

Так і запишуть в історії — президенту оголосили імпічмент — незалежно від того, чим закінчиться судовий процес у верхній палаті Конґресу Сенаті, де для відсторонення президента від посади має проголосувати 67 сенаторів із 100.

Повторю ще раз (важлива конституційно-юридична річ, яку майже ніхто не розуміє і не знає): оголошення імпічменту президенту = оголошення йому звинувачень Палатою представників результативним голосуванням.

Ну і на десерт.

Ненсі Пелосі, яка є третьою за рангом особою США, вчора на прес-конференції заявила про те які попередні результати розслідування в Конґресі:
"Щодо президента, то виглядає на те, що всі дороги ведуть до Путіна".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм