Топінамбур — в чому користь і шкода для організму земляної груші
Категорія
Іжа
Дата публікації

Топінамбур — в чому користь і шкода для організму земляної груші

Топінамбур — в чому користь і шкода для організму земляної груші
Джерело:  online.ua

Топінамбур - не самий улюблений коренеплід українців. У його смакових якостях немає нічого особливого, але він є справжнім джерелом вітамінів і мінералів, про що багато хто навіть не здогадуються. ГастроГід Онлайн розповідає, чим корисний топінамбур і як його їдять.

Топінамбур - що це?

 Фото: envato.com

Топінамбур являє собою багаторічну рослину, що має тонкі прямі стебла, висота яких може досягати чотирьох метрів. До кореневищ прикріплені бульби, їх колір залежить від сорту топінамбура - вони можуть бути жовтими білими, коричневими, іноді червоними. Бульби дозрівають за один сезон, завдяки тому, що вони стійкі до заморозків, топінамбур легко може перезимувати в грунті, а вже ранньою весною, коли зійде сніг, порадує свіжим урожаєм.

Родина топінамбура - Північна Америка, де ця рослина до цих пір зустрічається в дикому вигляді. У 17 столітті коренеплід потрапив в Європу, а потім і в нашу країну.

Сьогодні він набув широкого поширення і виростає в різних куточках нашої планети. В основному топінамбур вирощують на приватних присадибних ділянках ті, хто чув про його корисні властивості. Ця рослина не потребує особливого догляду, тому врожай можна отримати практично без зусиль, не звертаючи уваги на заморозки або посуху.

За смаковими властивостями топінамбур не представляє чогось особливого. Він нагадує просто солодку картоплю. Але цей коренеплід містить велику кількість вітаміну С, фолієвої кислоти. Його бульби також багаті калієм, кальцієм, фосфором, натрієм, магнієм, залізом і безліччю інших корисних мінералів.

Які хвороби лікує топінамбур?

Фото: envato.com

  • Бульби топінамбура містять велику кількість інуліну, який є природним аналогом інсуліну. Тому топінамбур особливо корисний людям, що страждають від цукрового діабету. Для здорових же людей вживання в їжу бульби рослини буде відмінною профілактикою цього важкого захворювання. Сироп з топінамбура може стати чудовою альтернативою звичайному цукру.

  • Регулярне вживання земляної груші в їжу допоможе очистити організм від накопичених за довгий час токсинів, тому особливо варто звернути увагу на цю рослину жителям мегаполісів.

  • Топінамбур використовують для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, сік рослини сприяє зниженню кислотності шлунка, відмінно допомагає при печії, володіє проносними властивостями.

  • Також сік відмінно позбавляє від головних болів.

  • Топінамбур має здатність захищати печінку від різних негативних впливів, доведена його ефективність при лікуванні хронічного гепатиту, цирозу, жирового переродження печінки. Він є також відмінним жовчогінним засобом.

  • Застосовують бульби топінамбура і зовнішньо, прикладаючи їх до уражених ділянок шкіри при псоріазі, екземі, опіках, а також ними лікують хворі суглоби при артриті.

Чим ще корисний топінамбур?

Використовують топінамбур і в косметології, так як він здатний чудово розгладжувати навіть глибокі зморшки, покращує колір обличчя і відмінно тонізує шкіру. В результаті регулярного нанесення на шкіру масок з бульб цієї рослини шкіра стає розгладженою, чистою і свіжою.

Вживання топінамбура в їжу має сприятливий вплив на весь організм, зміцнює імунну систему, допомагає відновлювати сили при втомі або після хвороби.

Крім бульб, в народній медицині використовують також стебла і листя рослини, готуючи відвар з них. Топінамбур відмінно допомагає при відкладенні солей у суглобах та при радикуліті. Можна також приготувати корисний настій з квітів топінамбура, який відмінно допомагає при гнійних наривах.

Кому не можна їсти топінамбур?

Що ж стосується протипоказань, у топінамбура їх практично немає. Коренеплід може нашкодити людині лише в разі індивідуальної непереносимості.

Також не варто його вживати у великих кількостях людям, які схильні до метеоризму, так як великий вміст клітковини і інуліну в коренеплодах сприяє посиленому газоутворення в кишечнику.

Як правильно їсти топінамбур?

Фото: envato.com

Найкраще вживати топінамбур в їжу в свіжому вигляді, приготувавши з нього салат. При покупці коренеплодів на ринку або в магазині слід обов'язково звернути увагу на їх зовнішній вигляд. Не слід брати бульби м'які, зморщені і з цятками. Зберігати топінамбур рекомендується в холодильнику і не довше двох тижнів.

Приготувати із земляної груші можна не тільки салати, але й супи-пюре, оладки, котлети. Її можна смажити, тушкувати, варити, фарширувати і навіть маринувати.

Топінамбур - унікальний продукт, який допоможе не тільки урізноманітнити щоденне меню, а й посприяє поліпшенню здоров'я і загального стану організму.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм