Як стати ефективним бійцем Збройних Сил України
Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як стати ефективним бійцем Збройних Сил України

Як стати ефективним бійцем Збройних Сил України
Джерело:  online.ua

Чому під час бою на вікна краще вішати металеву сітку від старого ліжка та як сміттєвий мішок може врятувати солдата від спраги? Для цивільної людини такі речі звучать досить дивно, але на війні діють свої правила та закони, ігнорування яких може коштувати життя не тільки самому бійцю, а й його товаришам. Військовий Гід Онлайн зібрав добірку порад для новобранців, які можуть знадобитися вам під час служби в ЗСУ.

Правила поводження зі зброєю

 • Зброю потрібно завжди тримати на запобіжнику, знімаючи його тільки в момент безпосереднього вогневого контакту з ворогом. Також не можна постійно тримати палець на спусковому гачку, навіть, якщо увімкнений запобіжник.

 • Стрільба в одиночному режимі суттєво підвищує точність вогню. Також одиночний режим дозволяє заощаджувати патрони, що особливо актуально в напружених міських боях.

 • Перш ніж відправитися на бойове завдання, слід ретельно вивчити таблицю стрільби для свого автомата, снайперської гвинтівки чи кулемета. Кожна зброя має свою балістичну траєкторію, а розібратися в бою "на око" можливості не буде. Також слід враховувати поправки на вітер.

 • Зброя завжди має бути чистою. Особливу увагу слід приділяти дульному гальму та затвору. Забруднення сильно впливає на купчастість стрільби та може стати причиною заїдання зброї у самий непідходящий момент.

 • Для носіння гранат необхідно використовувати спеціальні мішечки, інакше можна ненароком зачепитися чекою за якийсь предмет. Також ні в якому разі не можна висмикувати чеку зубами.

 • Не варто з'єднувати два автоматних ріжки за допомогою ізоленти. Якщо в одному з них заїсть патрон, викинути доведеться обидва.

 • Щоб дослати патрон в патронник, потрібно різко відпустити затвор. Інакше патрон може зажувати. Тоді доведеться розбирати автомат, що неприпустимо під час бою.

 • Зброя має постійно висіти на ремні на шиї у бійця. В інакшому випадку при різкому вогневому контакті з ворогом є ризик її загубити.

 • Для придушення ворога вогнем добре підходять трасуючі кулі. Але не слід забувати, що трасери демаскують самого бійця (особливо вночі) та швидко забруднюють ствол. Тому зловживати ними не варто.

Тактичні прийоми, які можуть врятувати вам життя

 • Якщо ви ведете бій в приміщенні, для захисту від ворожих гранатометів можна скористатися досить ефективним "дідівським" методом – закрити вікна сітками від старих радянських ліжок. Боєприпаси детонуватимуть при контакті з сіткою, не потрапляючи до приміщення, що зменшить шкоду від них.

 • Під час бою в приміщенні не можна підходити близько до вікон – станете легкою здобиччю для ворожих снайперів та гранатометників. Старайтеся перебувати вглибині кімнати, не висовуючись без потреби з-за стін чи меблів.

 • При "зачистці" будівель від ворога, перш ніж зайти в кімнату, потрібно закотити туди декілька гранат (не кидати, можуть відрекошетити від стін в ваш бік). Однією не завжди буває достатньо, адже ворог, отримавши контузію, продовжить відстрілюватися.

 • Ні в якому разі не можна відкривати або вибивати зачинені двері, торкатися до різних предметів (наприклад, до боєкомплекту або припасів, покинутих ворогом). На залишених територіях ворог, зазвичай, залишає безліч розтяжок, мін та інших хитромудрих пасток. Мінують навіть трупи своїх полеглих солдатів.

 • Не намагайтеся самотужки знешкодити вибухонебезпечні предмети. Часом це не під силу навіть саперам – доводиться знищувати заміновані предмети на місці. До того ж, ворог часто оснащує вибухівку додатковими пастками – на випадок спроб знешкодження.

 • У стінах можуть бути проломи, замасковані за допомогою ганчірок або килимів. Через ці проломи ворог може непомітно переміщатися між кімнатами або між квартирами, з'являючись "з нізвідки".

 • При просуванні вузьким коридором чи вулицею, не затуляйте огляд товаришу. Краще розташуватися у шаховому порядку. Якщо противник різко з'явиться перед вами, він потрапить під ваш перехресний вогонь.

 • Перш ніж йти на "зачистку" території від ворога, потрібно ретельно себе оглянути. На вас не має бути предметів, які брязкають (для перевірки потрібно пострибати на місці), заважають рухатися або можуть за щось зачепитися.

 • Під час бою слід якомога частіше змінювати позицію, робити перебіжки та пригинатися. Малорухомий боєць, якого засікли – чудова мішень для ворога.

 • Якщо почули постріл чи вибух – відразу падайте, або, хоча б пригніться. Найпростіше влучити у силует людини, яка стоїть у повний зріст та не рухається.

 • Якщо ви почули якісь підозрілі звуки поблизу – відразу давайте знак своїм та продовжуйте прислуховуватися. При просуванні ворожою територією краще постійно зупинятися та проявляти максимальну обережність, ніж натрапити на засідку.

 • При виборі зброї (якщо є така можливість) старайтесь брати зброю такого ж калібру, як і у ваших побратимів. Це дозволить ділитися патронами один з одним, адже в бою патрони закінчуються дуже швидко. Також можна буде взяти патрони у вбитого товариша.

 • Жоден бронежилет не забезпечує стовідсотковий захист від куль та осколків. До того ж, якщо в бронежилет влучила куля, і не пробила його, це не означає, що ви залишитесь неушкодженим, адже енергія від удару у більшості випадків призводить до серйозних внутрішніх травм, зокрема, до переломів ребер.

 • Не можна "справляти потребу" стоячи у повний зріст, наприклад, якщо ви знаходитеся у лісосмузі, а поблизу ворог. Робиться це навприсідки або стоячи на колінах. При цьому бійця, який вирішив піти до туалету, мають прикривати два товариші. Також не можна відходити "до найближчого куща" – там можуть бути міни або ворожа засідка.

 • Якщо добути воду неможливо, можна скористатися сміттєвими мішками. До низу мішка прив’язується невеликий камінь, у мішку пробивається дірка, після чого його слід розправити на гілках. Всередині мішка утворюється конденсат, завдяки якому можна отримати склянку води на день.

Ще декілька порад стосовно здоров’я та медичної допомоги

 • Кульове або осколкове поранення може призвести до артеріальної кровотечі. У такому випадку рахунок йде на хвилини чи навіть секунди. Потрібно негайно накласти на поранену кінцівку джгут чи турнікет. Також бажано мати при собі кровоспинний засіб, наприклад Виданол, Вікасол або Контривен.

 • За ногами потрібно стежити особливо уважно. Якщо у вас мале або незручне взуття, це призведе до натирання ніг під час марш-кидків або довготривалих міських боїв. Така проблема надовго виведе вас з ладу.

 • Обов'язково потрібно висипатися, якщо випадає хоч найменша можливість для цього. Брак сну знижує концентрацію уваги та сприяє швидкому виснаженню бійця. Ні в якому разі не можна засинати під час несення чергування на блокпості. Заснувши, ви можете підставити під ворожий удар себе та своїх товаришів.

Читайте також:

Все про камуфляж: історія, види, забарвлення та назви кольорів

Як вибрати військову форму та доглядати за нею

Що покласти до валізи, якщо вас мобілізували

Мобілізація до лав ЗСУ: все про призов, хвилі мобілізації та «бронювання» 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм