Особливості роботи бізнес-аналітиком: фахові вимоги та обов’язки
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Особливості роботи бізнес-аналітиком: фахові вимоги та обов’язки

Особливості роботи бізнес-аналітиком: фахові вимоги та обов’язки
Джерело:  hh.ua

Бізнес-аналітик (Business Analyst) — це фахівець, який виступає посередником між замовником та підконтрольним йому персоналом. Серед обов’язків такого спеціаліста: вивчення структури та способу функціонування компанії, виявлення проблем і пошук шляхів їх розв’язання. Це може бути і покращення поточної діяльності, і створення абсолютно нової бізнес-моделі, яка передбачає оптимізацію роботи персоналу, зниження витрат і збільшення прибутку.

Де знайти роботу?

Серед місць потенційного працевлаштування — великі підприємства, зокрема, банківської, будівельної, торгової сфер та видобувної промисловості.

IT-сфера має свою специфіку роботи. Тут бізнес-аналітик є посередником між замовником та розробниками. Він аналізує проблему клієнта та разом з командою працює над планом її розв’язання. Пропонує програму необхідних змін, на які орієнтуватимуться розробники під час створення продукту. Деталізує свої вимоги з точки зору специфіки проекту. Консультує розробників і тестувальників. Середній вік такого фахівця — 30 років, заробітна плата — від 1 тисячі доларів.

Зазвичай вакансії публікуються на фахових і спеціальних ресурсах розробників, роботодавці беруть до уваги поради знайомих, оцінюють досвід та репутацію фахівця. Проте чимало відповідних оголошень є і на безкоштовних порталах з пошуку роботи. Наприклад, за посиланням https://hh.ua/vacancies/biznes_analitik можна знайти вакансії бізнес-аналітика по всій Україні.

Відповідна освіта, досвід, грамотність

Головні вимоги до бізнес-аналітика такі:

  • Наявність вищої освіти (бажано в сфері фінансів, економіки або бухгалтерії) та аналітичного складу мислення;

  • Досвід роботи з CRM, системою з управління проектами (JIRA або іншою, якою послуговується компанія), системою аналітичної обробки даних та банківськими інформаційними системами;

  • Досвід роботи в бізнес-аналітиці;

  • Досвід розробки регламентуючої документації, написання технічних завдань;

  • Грамотна письмова та усна мова, знання іноземних мов на рівні Upper-Intermediate.

Як розвивається кар’єра

Кар’єрне зростання бізнес-аналітика може відбуватися у трьох напрямах:

  1. Якщо рівень професіоналізму спеціаліста постійно підвищується, з перебігом часу він починає працювати над більшою кількістю завдань.

  2. Фахівець заглиблюється у системну складову та обіймає посаду Business або Enterprise Architect.

  3. Спеціаліст розвивається у керівному або проектному напрямі і стає Project manager -> Program Manager -> CTO або навіть доростає до Product manager.

Бажаєте змінити професію та спробувати себе у амплуа бізнес-аналітика? Складіть резюме, походіть на співбесіди. Можливо, навіть такі перші кроки допоможуть зрозуміти, чи сподобається вам працювати у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм