29 березня 2018 року у Київському палаці дітей та юнацтва відбудеться зустріч Ніка Вуйчича із школярами, вчителями, психологами. Тема зустрічі – буллінг у школах.
Буллінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) – психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. Дії менш радикальні – обзивання, непристойні жарти, плітки – називають моббінгом. Основні їх ознаки: нерівність сил агресора і жертви.
Нік Вуйчич народився без рук та ніг, тому в школі він пережив цькування та знущання з боку однолітків. У своїй книзі «Життя без обмежень» Нік пише: «Жорстокі діти називали мене почварою і не хотіли спілкуватися зі мною. Я хотів, щоб зі мною дружили, але цього не відбувалося. Я був пригнічений та нещасний, не бачив сенсу жити… Але я помилявся. Я хочу показати шлях по той бік горя, де ви станете сильнішими, наполегливішими, сповненими бажання змінити власне життя так, як ви навіть і не мріяли».
Згідно доповіді департаменту освіти США, одна дитина з чотирьох у віці від 12 до 18 років була жертвою буллінгу за останній шкільний рік. В Україні, згідно дослідження, проведеного для UNICEF, з буллінгом зіткнулися 89% школярів.
Останнім часом цькування у школах прийняло нові, більш жорсткі форми, і страждають від нього, перш за все, діти, які вважаються групою «не такими». Все частіше буллінг в реальному житті виростає з кібербулінгу: злісні повідомлення, погрози, витік якоїсь інформації в мережу і подальший шантаж. Дослідження агентства McAfee показало, що випадки кібербулінгу зросли втроє за останній рік.

Реформа освіти в Україні націлена на те, аби перетворити школу на безпечний простір, де немає насильства і цькування, створити атмосферу довіри і взаємоповаги. Школа – це місце, де має розкритись талант кожної дитини. Необхідно допомогти дітям розвинути самоповагу і впевненість у собі за рахунок власних успіхів і досягнень, а не через приниження інших. Тому сьогодні для України надзвичайно важливим є процес підготовки школярів, їхніх батьків та вчителів до протистояння проявам буллінгу у школах, а також до зустрічі з дітьми з особливими потребами, які частіше за інших потрапляють в зону ризику підліткового буллінгу.
Свого часу Нік був першою дитиною з особливими потребами в Австралії, яка почала навчатися у звичайній школі. Він на власному досвіді пройшов через образи і знущання своїх однолітків. Тому вже багато років Нік займається проблемою буллінга в школах і має багаторічний досвід проведення заходів для підлітків, на яких навчає здоровим комунікацій між людьми.

29 березня 2018 року Нік Вуйчич проведе у Києві навчально-мотиваційний захід для школярів та їхніх вихователів, зокрема вчителів, методистів, психологів та батьків за таким розкладом:
9:30- прес-конференція в готелі Fairmont ( вул. Набережно-Хрещатицька, 1)
13.00 - зустріч зі школярами-підлітками (Київський будинок дітей та юнацтва, вул. Івана Мазепи, 13). Тема: «Як знайти друзів і як їх утримати»
15:00 - зустріч з вчителями, методистами, психологами та батьками. (Київський будинок дітей та юнацтва, вул. Івана Мазепи, 13). Тема: «Безпечна школа: як навчити підлітків дружити»
Організацією приїзду Ніка Вуйчича в Україну займається його офіційний представник – коммунікаційне агентство Key Strategy, за підтримки Міністерства освіти і науки України, КМДА та телеканалу «1+1».
За деталями телефонуйте +380673636364 (Мар’яна)