Як розшифрувати VIN номер автомобіля?
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Як розшифрувати VIN номер автомобіля?

Як розшифрувати VIN номер автомобіля?
Джерело:  faxvin.com

Напевно багатьох автолюбителів цікавить, що ж означає він код автомобіля. Яку інформацію нам доносять численні цифри і латинські букви?

У цій статті ми поговоримо про те, як дізнатися ідентифікаційний код автомобіля і зробити його розшифровку. Перші спроби ідентифікації та впорядкування автомобілів були зроблені в США, в середині 50-х років. У той час обсяги продажів авто в Америці перевищили всі можливі показники у всіх інших країнах, і було прийнято рішення штампувати певні унікальні номери на автомобілях і запчастинах до них. Однак така вимога не була обов'язковою для всіх автовиробників і було лише прерогативою великих компаній, наприклад General Motors.

Через 25-30 років така вимога все ж стала обов'язковою для всіх автомобілів, що випускаються не тільки в США, але і у всьому світі. Це вдалося впровадити на початку 80-х років Національною асоціацією безпеки руху на транспорті США. Саме тоді і з'явився 17-значний VIN код, присутній на кожному авто донині. Свою назву він отримав завдяки скороченій абревіатурі Vehicle Identification Number, що дослівно означає: «ідентифікаційний номер транспортного засобу». З того моменту встановилася конфігурація vin коду, відома нам сьогодні.

Чим же насправді є VIN код?

Це спеціальний шифр, який вказує на те, де, коли, яким виробником, і в якій комплектації випущено транспортний засіб, а також інша інформація. Цей код рекомендований і затверджений Міжнародною організацією зі стандартизації ISO (International Standard Organization), яка дуже рідко переглядає структуру коду і вносить в нього незначні поправки. Зараз чинним є стандарт ISO 3779: 1983, в редакції 1996 року.

Отже, перед безпосередньою розшифровкою цього коду варто визначити його місце розташування в автомобілі. Вимоги щодо конкретного місця нанесення цього номера немає, і воно залежить часто від виробника і конструкції авто. В основному це місця, які найменше піддаються пошкодженню при аваріях. Найпоширенішими місцями нанесення такого коду є: на стійці дверей водія, під капотом в моторному відсіку, під обшивкою підлоги біля водійського або пасажирського сидіння, в спеціальному відсіку на лобовому склі.

Крім того, інформація про місце розташування такого коду завжди має бути присутня в інструкції по експлуатації. Як ми вже говорили, цей код складається з 17 знаків, що включають в себе арабські цифри і латинські великі літери, крім букв I, O, Q. Вони не використовуються, так як велика ймовірність переплутати їх з цифрами. Пишеться він завжди разом, без пробілів і дефісів. Читається зліва направо. У кожного окремого автомобіля може бути тільки один такий код. Навіть у автомобіля аналогічної марки, року випуску, кольору і комплектації, буде інший код.

Тепер докладно про сам код. Можна сказати, що він складається з трьох окремих частин.

Перша частина(WMI), що складається з 3-х символів, позначає країну походження автомобіля і частина материка. Перший знак - це код частини континенту, другий - код країни, третій - код виробника авто. Тут Європа позначається латинськими від S до W, Америка - номерами 1-5, а для Росії встановлені наступні індекси: X3, X4, X5, X6, X7, X8, X9, X0, і Z7, Z8, Z9, Z0. Африка - від A до H, Азія - від J до R.

Друга частина(VDS) - описова. До неї входить 6 знаків, що описують транспортний засіб. Першим знаком є модель, потім тип кузова, тип двигуна, положення керма, система живлення і трансмісія, привід.

Третя частина(VIS) - індикаторна. Вона складається з 8 знаків, першим з яких позначається модельний код автомобіля, інші знаки - обов'язково повинні бути цифри, що позначають серійний номер транспортного засобу. Завдяки інформації цього розділу можна легко відрізнити однакові автомобілі один від іншого.

Тепер ви знаєте, що маючи цей код повністю, можна розшифрувати і отримати інформацію про будь-який транспортний засіб. Однак з розвитком нових технологій і з'являються нові корисні сервіси, в тому числі і в цій сфері. Одним з таких сервісів є ВІН декодер. Його винайшли, щоб позбавити нас від тривалих розшифровок цього коду вручну, зіставляючи кожну одиницю коду окремо. Тепер можна отримати повну інформацію про автотранспортний засіб за кодом, не покидаючи власних апартаментів. У будь-який зручний час будь-хто може зайти на сайт цього сервісу, просто ввести код, і кілька хвилин почекати, і повна картина автомобіля, що цікавить вас, прямо перед вами.

Цей сервіс дуже допомагає при пошуку та купівлі нового автомобіля, тим більше, останнім часом спостерігається активна тенденція по привозу автомобілів з-за кордону, зокрема, з США. Ці автомобілі дуже привабливі своєю ціною і великою кількістю моделей, однак по картинці автомобіля не завжди можна зрозуміти його реальний пробіг, пошкодження, власників, первісний колір. Використовуючи такий сервіс, ви не тільки забезпечите себе перед можливою угодою, а й допоможете заощадити свій дорогоцінний час.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм