Страхування вантажів: чи потрібно страхувати й навіщо
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Страхування вантажів: чи потрібно страхувати й навіщо

Страхування вантажів: чи потрібно страхувати й навіщо
Джерело:  online.ua

Вантажні перевезення є невіддільною частиною господарської діяльності підприємств, торговельних, логістичних компаній, експедиторів, фінансових та лізингових організацій. Проте транспортування завжди несе за собою ризик втрати, пошкодження, знищення чи часткової втрати якості вантажу.

Страхування вантажу дозволяє його власнику, експедитору, перевізнику бути впевненим, що в будь-якому випадку його майнові інтереси будуть захищені. Адже наявність страхового поліса гарантує повне повернення коштів при настанні форс-мажорних обставин.

Що таке страхування вантажів?

Страхування вантажу (карго) передбачає страхування майна, яке транспортується різним способом. Наразі це одна з найрозповсюдженіших та найдавніших страхових практик. Для її врегулювання в різні часи існувала велика кількість різних нормативних документів.

Застрахувати вантаж можуть його власник, відправник, отримувач, супроводжуюча особа, перевізник. Страховий поліс діє весь період транспортування наземним, повітряним, водним шляхом. Страхувальник отримує відшкодування в разі часткового пошкодження або повного знищення вантажу способом, передбаченим страховою угодою. Розмір страхової суми становить вартість усього майна.

Навіщо страхувати вантаж

Щоб потрапити з однієї точки в іншу, вантаж долає сотні, тисячі та більше кілометрів. За цей час майно піддається багатьом ризикам, які можуть виникнути на автошляху, в повітрі чи на воді. Вантаж може згоріти, потонути, бути пошкодженим чи повністю знищеним, якщо потрапить в аварію, його можуть викрасти. І хоча страхування вантажів — справа добровільна, усе ж поліс може убезпечити власника майна чи перевізника від можливих фінансових ризиків.

Страховка вантажу не лише забезпечує захист майна та захищає інтереси власника, а й дає можливість контролювати страхові випадки та регулювати відшкодування збитків власників у разі виникнення страхових випадків.

Види страхування вантажів

Страхуванню підлягають будь-які види вантажних перевезень і будь-яких способом. Крім того, вантаж можна застрахувати як окремо кожну партію, так і перевезення на цілий рік, якщо ви плануєте великі об’єми. Від цих чинників і залежить оформлення договору, який може мати один із запропонованих варіантів:

  • враховано всі ризики — якщо вантаж пошкоджений чи знищений у разі крадіжки, пошкодження вантажу третіми особами, зникнення разом із транспортом у результаті пожежі, стихійного явища тощо;

  • часткова аварія — якщо вантаж постраждав від вогню, блискавки, вибуху, буревію, негоди, ДТП, викиду водного транспорту на мілину, провалу мостів, зникнення безвісти, поломки й бою предметів, нещасних випадків при завантаженні, падінні повітряного судна тощо;

  • без урахування пошкодження, крім випадків аварії;

  • обрані страхувальником ризики.

Вартість страхового поліса визначається умовами договору та тарифами страхової компанії. В умовах договору завжди визначається вид та найменування вантажу, його вартість, маршрут, спосіб транспортування, термін дії. Крім того, можуть бути передбачені додаткові умови, як-от: упакування, митне оформлення, можливий прибуток від продажу товару тощо.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм