Столтенберг збирає екстрене засідання НАТО через ситуацію в Афганістані
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Столтенберг збирає екстрене засідання НАТО через ситуацію в Афганістані

Столтенберг збирає екстрене засідання НАТО через ситуацію в Афганістані
Джерело:  online.ua

У п'ятницю, 20 серпня, міністри закордонних справ країн НАТО проведуть екстрене засідання. Його ініціював генсек Альянсу Єнс Столтенберг через ситуацію в Афганістані.

Джерело: Twitter генсека НАТО Йенса Столтенберга

Очільник Альянсу уточнив, що на засіданні обговорять взаємодію і загальний підхід країн НАТО до Афганістану.

Важливо відзначити, що до оголошення про надзвичайне засідання НАТО Столтенберг оцінив ситуацію в Афганістані як військовий і політичний колапс, який стався з непередбачуваною швидкістю.

Що в НАТО говорять про ситуацію в Афганістані

Керівництво НАТО не приховує, що для них стало "сюрпризом" швидке захоплення Афганістану талібами. Генсек НАТО каже, що з цієї ситуації ще належить зробити висновки, але тільки вже після того, як буде проведена евакуація громадян країн-членів Альянсу, а також афганців, які співпрацювали з Заходом.

Столтенберг також підкреслював, що мета НАТО в Афганістані полягала в тому, щоб допомогти легітимної влади побудувати "життєздатну державу". Північноатлантичний альянс, за словами генсека, не планував залишатися в Афганістані постійно.

Він також закликав союзників по НАТО триматися разом, оскільки це в інтересах загальної національної безпеки. Він нагадав, що Росія продовжує свою напористу агресію, тому Альянс повинен бути готовий в будь-який момент до відсічі.

Що відбувається в Афганістані 18 серпня

Сьогодні з аеропорту Кабула продовжують евакуювати членів дипмісій і громадян західних країн, а також тих афганців, які з ними співпрацювали.

В Кабул також вилетів літак Міноборони для евакуації українців. Він поки не може потрапити в країну і чекає дозволу в аеропорту Омана. У МЗС України раніше повідомили, що на військовій базі в Афганістані перебувають 12 колишніх українських військовослужбовців - вони там опинилися як приватні особи з міжнародного контракту з компанією, що є субконтрактором ООН.

Коротко про ситуацію в Афганістані

  • 15 серпня бойовики Талібан захопили столицю Афганістану — Кабул. Після чого президент країни Ашраф Гані екстрено подав у відставку і в терміновому порядку виїхав з країни. На даний момент, за неофіційними даними, Гані знаходиться в Омані.

  • Зараз таліби взяли під контроль всі прикордонні переходи. Аеропорт в Кабулі залишився єдиним виходом з Афганістану.

  • Тисячі місцевих жителів масово бажають покинути Кабул. Вони штурмують аеропорт столиці, намагаються силою проникнути в літаки, щоб втекти з країни.

  • На тлі захоплення влади талібами почалася масова евакуація дипломатів. У Кабулі залишилося тільки три посольства іноземних держав — Росії, Пакистану і Китаю.

  • Україна евакуювала з Афганістану близько 80 осіб. Серед них — українці і громадяни інших держав.

  • У НАТО зайняли жорстку позицію щодо Афганістану. Генсек Єнс Столтенберг попередив талібів, що якщо в Афганістан повернутися міжнародні терористи, то альянс завдасть по ним дистанційний удар.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм