Система освіти Польщі. Про що варто знати батькам?
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Система освіти Польщі. Про що варто знати батькам?

Система освіти Польщі. Про що варто знати батькам?
Джерело:  online.ua

Літній відпочинок це добре, але з кожним днем все ближче до вересня, а відтак – до початку нового навчального року. Цьогоріч шкільні лави поповняться учнями з України. Про що варто знати батька перед тим як віддавати дитину до польської школи?

Система освіти в Польщі – хто нею керує?

Відповідно до Конституції Республіки Польща кожна особа, яка перебуває на території цієї країни, має право на освіту. Нею в Польщі керують дві установи: Міністерство професійної освіти та Міністерство науки та вищої освіти.

Міністр освіти і виховання, реалізуючи державну освітню політику, співпрацює у цьому плані з воєводами та іншими адміністративними одиницями, до компетенції яких відноситься функціонування системи освіти. Він також регулює питання, пов'язані зі змістом загальної та професійної освіти та підручниками, системою оцінювання, прийомом до державних шкіл і закладів, безперервною освітою, дошкільною освітою, педагогічним наглядом, управлінням і організацією підрозділів системи освіти.

Система освіти в польській школі

Освіта в Польщі є обов'язковою з 7 до 18 років. Польська система освіти поділяється на три етапи:

  1. Початкова школа - учні починають вчитися в початковій школі у віці 6 або 7 років і триває навчання 8 років. Восьмий клас закінчується іспитом, результат якого впливає на вибір загальноосвітньої школи.

  2. Середня школа - навчання в ній триває не менше 4 років. Існує кілька типів середніх шкіл, які учні можуть вибрати відповідно до своїх схильностей та інтересів: загальноосвітня середня школа (4 роки), технічна середня школа (5 років), промислова школа (1-й цикл - 3 роки, 2-й цикл - 2 роки). Після закінчення середньої школи та технікуму учень має право скласти іспит на атестат зрілості.

  3. Університет – учні, які закінчили середню школу та склали матуру, можуть обрати навчання в університетах.

Приватні та державні школи – яку вибрати?

Є багато типів шкіл на вибір. Освітня пропозиція настільки багата, що кожен знайде рішення, яке задовольнить усі потреби дитини.

Державні школи нададуть учню базову освіту, даючи можливість розвинути деякі таланти в розширеному обсязі. Деякі школи мають спеціалізовані класи (спортивні, мовні), а також численні позакласні заходи (безкоштовні чи платні). У багатьох із них освіта справді високого рівня.

Приватні школи надають учням освіту на дещо вищому рівні, ніж державні, і можуть надавати додаткові переваги (міжнародні іспити, поїздки за кордон). Існує багато типів недержавних шкіл. Серед них ми можемо знайти, серед іншого:

  • Міжнародні школи;

  • Школи IB (за програмою International Baccalaureate);

  • Школи Монтессорі;

  • Мовні школи;

  • Релігійні школи;

  • Заклади спеціальної освіти.

Однак слід пам'ятати, що приватні школи стягують плату за навчання у своїх закладах.

На що має право дитина з України в школі в Польщі?

Навчання дітей і підлітків В Польщі відбувається в 7-18 років. У державних школах воно є безкоштовним. Що важливо, якщо дитина не знає польської вона все одно має право на науку. Для таких учнів створюються окремі заняття у вигляді підготовчих курсів чи гуртків з вивчення мови.

Зокрема, як учні, так і батьки мають право на шкільного психолога, в разі потреби. Здебільшого, якщо мають проблеми з адаптацією дитини в іноземному середовищі.

За всіма питаннями краще звертатися до класного керівника або дирекції навчального закладу.

Детальніше на: Ukrayina.pl

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм