Правила шопінгу в інтернеті в Чорну п'ятницю
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Правила шопінгу в інтернеті в Чорну п'ятницю

Правила шопінгу в інтернеті в Чорну п'ятницю
Джерело:  online.ua

У 2022 році всі любителі знижок із нетерпінням чекають період розпродажу з 21-28 листопада. Цей період відомий під назвою Чорна п’ятниця. Колись, щоб придбати дешеві товари, потрібно було чекати відкриття магазину з ночі та стояти в довгих чергах до каси для розрахунку.

Сучасні технології зумовили появу зручної альтернативи ― інтернет-торгівлі. У мережі є сторінки всіх найбільших компаній світу, а деякі магазини здійснюють діяльність лише онлайн. Однак у кіберпросторі є власні правила безпечних покупок, з якими ознайомимо вас у цій статті.

Вибирайте відомі магазини

Намагаючись здобути якомога більші знижки, можна натрапити на шахрайські схеми. Купуйте на сайтах, про які є відгуки на форумах та в соцмережах. Користуйтеся рекомендаціями друзів. Перевіряйте результати, які видають пошукові системи. Навіть 1 літера, змінена в назві, чи інший домен здатні вивести вас на дубльовану фальшиву сторінку. Багато компаній мають фізичні точки продажу, це дає змогу вийти на конкретну людину.

Завітавши до інтернет-магазину, ознайомтесь із правилами покупок, повернень, доставлення, правами споживача. Пошукайте адресу електронної пошти, телефони ― це докази реального існування продавця.

Сайт має бути захищений за допомогою шифрування, щоб запобігти доступу до конфіденційної інформації стороннім особам. Щоб дізнатися, чи він безпечний, погляньте на адресний рядок. Після http мусить розташовуватися буква s ― https. Безпеку сайту підтверджує піктограма у вигляді замка в лівій частині адресного рядка. Ви також можете прочитати попередження на екрані.

Не давайте забагато інформації

Для оформлення замовлення магазин не потребує даних про дату вашого народження, індивідуальний податковий номер, інших відомостей про людину. Здобувши їх, шахраї можуть дублювати вашу особистість, здобути доступ до банківської картки.

Створюйте надійні паролі

Чим більше знаків матиме код доступу до вашого особистого кабінету на сторінці, тим менше шансів його зламати. Особливо, якщо з-поміж них будуть:

  • великі та малі літери;

  • цифри;

  • знаки @, #, &, ^, %.

Пароль має бути унікальним, не повторюватися на інших сайтах. Частина магазинів пропонує двофакторну ідентифікацію. Водночас не забувайте періодично змінювати навіть найнадійніші коди. Для цього можна використовувати «Менеджер паролів».

Подбайте про безпеку розрахунків

Відкрийте окрему картку лише для оплати в інтернеті. Переказуйте на неї щоразу суму, яку потрібно перерахувати за товар. Водночас не дає змогу контролювати бюджет та не витрачати зайвого, втративши голову від акційних товарів Чорної п’ятниці.

Перевіряйте баланс до та після переказу коштів. Якщо ви швидко виявите витрати, які не здійснювали, їх можна повернути. Побачили розбіжності ― одразу телефонуйте до банку. Якщо ви не впевнені в надійності продавця, вибирайте післяплату.

Регулярно оновлюйте антивірусні програми. Відкидайте спам, не читайте листів від невідомих операторів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм