Боги чи боти? - 5 книг нон-фікшн
Категория
Blogs
Дата публикации

Боги чи боти? - 5 книг нон-фікшн

Ігор Бондар-Терещенко
Ігор Бондар-Терещенко

Одні з авторів цих книжок сумніваються, чи варто розпочинати бізнес з друзями. Другі давно вже все вирішили, і почивають на лаврах, забувши не тільки про друзів, але й про сім’ю. Нарешті, треті пропонують поглянути - народжуються з усього того боги бізнесу, а чи боти ринку, і де подівся кураж у будь-якій з оборудок.

Александра Вулф. Долина богів. Історії з Кремнієвої долини. – К.: Yakaboo Publishing, 2018

Описуючи життя мешканців Кремнієвої долини – молодих науковців, підприємців та винахідників – авторка цієї книжки насамперед зауважує їх лаконічний стиль існування. І саме це, на її думку, стає ознакою майбутнього. Більшість з цих геніїв засновують компанії та корпорації разом зі своїим шкільними друзями, мешкають у холостяцьких квартирах і обожнюють підвали, куди переїхали після закінчення університету і де розпочали свою карколомну кар’єру. Показної розкоші серед тутешніх мешканців, які оперують мільйонами, просто не існує, навіть хіпі-комуна легендарного письменника Кена Кізі неподалік – для них лише психоделічне ретро. «Сьогоднішні айтішники їздять на роботу на своїх електричних родстерах Tesla по Ель-Каміно-Реал — магістралі, що з’єднує різні міста Кремнієвої долини: Атертон, Вудсайд, Маунтін-В’ю та Пало-Альто, - зауважує авторка. - Замість світських дам Кремнієва долина має техно-дам. Спосіб життя успішної мобільної жінки полягає у під’єднанні її хобі до рахунку PayPal, онлайн-продажу ювелірних виробів або гаптованих ліжечок для собак чи ременів пастельних кольорів, запуску вебсайту і призначенні себе CEO, а не в організації благодійних балів».

Головна маркетингова книга від Олексія Філановського. – Х.: Фабула, 2018

У цьому бестселері недаремно зауважують, що будь-яка книга - це, певною мірою, історія самого автора. Ось чому оповідь у цій книзі на диво «жива», адже всі історії, викладені тут пережиті, проаналізовані й запропоновані в якості посібника, так би мовити, з перших рук. Більше того, автор наголошує, що вже на початку кар’єри зрозумів, що він не унікум, і що інші співробітники фірми теж можуть впоратися з роботою, яка його захльостує. Утім, розповісти про це дано не кожному. Утім, це не підручник з маркетингу і не посібник для фахівців в окремих галузях маркетингової діяльності. Що ж до слова «головна» у назві книжки вказує передусім на те, що вона містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов’язані з маркетингом - живим, мінливим і рухомим. «На жаль для одних і на щастя для інших, маркетинг - це значно більшою мірою мистецтво або гра, результат якої передусім залежить від майстерності гравця, - підтверджує автор. - Кожне серйозне маркетингове рішення або хід - це творчий акт».

Франсуаза Дольто. Боротьба за дитину. – Х.: Клуб С імейного Дозвілля, 2018

Напевно, перед сімейним літнім відпочинком особливо важливо буде в черговий раз усвідомити, що підліток - це складна система, яку обов'язково треба зрозуміти, Авторка цієї книги - одна з небагатьох, хто на професійному рівні висвітлив тему підліткового періоду. Що значить на професійному? Кожен з нас має вдома інструкцію з користування пилососом, пральною машинкою, а також знає, як поливати квіти чи вигулювати песика. Тож цю книжку цілком можна вважати за інструкцію з поводженню з підлітками в родині. Авторка, будучи фахівцем в галузі дитячої та підліткової психології, підіймає такі важливі, але «незручні» теми, як сексуальність, самотність, проблеми в школі, вживання наркотиків, самогубство, стосунки з батьками, втечі з дому на ін. Методика, про яку нам розповідають, різниться від загальноприйнятої, при цьому авторка вкотре нагадує, що підлітковий вік – це період перебудови організму, у тому числі, психіки. Адже здебільшого прийнято досліджувати проблему соціалізації підлітків, пошук ними сенсу життя, бунт проти батьків, форми самовизначення. Утім, авторка доводить, що все це вторинне порівняно з чуттєвістю, яка пробуджується в цей час у підлітка, і яка іноді його лякає, штовхаючи на вчинки, які годі пояснити. При цьому, звісно, не забуті також соціальні передумови підліткових проблем, а також висловлюється надія на те, що всі ми таки зможемо зрозуміти позицію підлітка і стати на його бік.

Арі Турунен. Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю. – К: Ніка-Центр; Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Це розкішно ілюстроване видання – не просто подорож до світових столиць культурна, а докладна розповідь про їх особливості, які полягають не лише в туристичних принадах. Книжка відомого фінського соціолога та письменника, – це насамперед захоплююча екскурсія сторінками історії дев’яти великих міст світу, починаючи від VII ст. до н.е. і закінчуючи сучасною добою. Мілет і Александрія, Паталіпутра, Багдад і Ханчжоу, Флоренція, Ісфахан, Амстердам і Сан-Франциско – усіх їх, як розповідає автор, єднало одне: толерантність і відкритість до сприйняття іншого, що уможливили заможне життя та культурний поступ. Вільна думка, взаєморозуміння між етносами і державами – ось те, про що мають нагадувати історії цих величних міст. Що ж до творчого потенціалу, до кожне з міст має свій неповторний стиль, детально представлений в ілюстраціях до книги. Сцени з життя на острові Лесбос, портрети видатних осіб – від Архимеда до Клеопатри і Шехерезади – перські мініатюри і середньовічний живопис, аж до сучасних афіш концерту в Сан-Франциско, на яких «у повній гармонії об’єдналися реклама індійської філософії, біт-поезії та рок-музики» - логічне доповнення до розповіді про толерантність світових культур.

Ноам Вассерман. Дилеми засновника бізнесу. Як попередити помилки й уникнути їх під час створення стартапу. – Х.: Віват, 2018

Автор цієї книжки - професор Гарвардської школи бізнесу - присвятив вивченню стартапів понад 10 років. Тож він добре обізнаний на тому, коли слід створювати стартап, чи  краще це робити самотужки, а чи разом із співзасновниками, і ким саме вони мають бути - друзями, колишніми колегами, родичами чи сторонніми особами? Справді, як розподілити акціонерний капітал, як підібрати персонал на тій чи тій стадії розвитку власної справи, як ділити прибуток, — ці та багато інших дилем розглянуті на сторінках цього дослідження, але не тільки системним вирішенням численних дилем вона цінна та вартісна. «Основна ідея цієї книжки полягає в тому, - нагадує її автор, - що будь-які рішення, котрі стосуються створення компанії, мають бути свідомими. Кожне з них вимагає від засновника зважування всіх можливих альтернатив, яких зазвичай буває значно більше, ніж здається на перший погляд. «Правильне» рішення нерідко буває неочевидним, а то й парадоксальним. Якщо при цьому воно вимагає високих витрат, його прийняття стає дуже болючим і змушує засновника йти на непрості компроміси».

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.