Коротка спідниця не дає права мене ґвалтувати: жорстка фотосесія

Коротка спідниця не дає права мене ґвалтувати: жорстка фотосесія


  |  Відносини   |   Читать на русском
www.yanamazurkevich.com Picture: Yana Mazurkevich
Ні довжина спідниці, ні алкоголь, ні інші речі не дозволяють ґвалтувати жінку. Це тема проекту фотографа Яни Мазуркевич, створеного у відповідь на резонансну справу американця Брока Тернера.

Про це повідомляє Lady.ONLINE.UA з посиланням на персональний сайт фотографа.

Героїні фотосесії тримають в руках плакати, написи на яких стверджують:

- Ви не повинні очікувати, що вас зґвалтують;

- Ви повинні мати можливість ходити поодинці без страху;

- Якщо ви дружите, це не означає, що ви погодилися на секс;

- Відповідь «так» один раз не дає вічного дозволу;

- Довжина вашого одягу не дає права вас гвалтувати;

- Якщо ви п'яні, вас не мають права ґвалтувати;

- Нам не потрібне суспільство, яке вважає насильство нормою;

- Ви ні в чому не винні!

Цей фотопроект - один з багатьох протестів проти рішення судді Аарона Перскі про шестимісячний термін покарання для студента Стенфорда Брока Тернера, який зґвалтував дівчину, коли вона була без свідомості через випитий алкоголь.

20-річний студент-спортсмен Тернер і його 23-річна жертва познайомилися на студентській вечірці. Дівчина, яку преса називає вигаданим ім'ям Джейн Доу, в той вечір розлучилася з хлопцем і постаралася знайти розраду в алкоголі.

Тернер пізніше знайшов її на вулиці у відключці і почав ґвалтувати. Перервали його два хлопці-перехожих, які і викликали поліцію. Сам студент говорив, що «тільки приголубив» дівчину і що «їй сподобалося».

Коротка спідниця не дає права мене ґвалтувати: жорстка фотосесія (1)
Брок Тернер
Джейн без свідомості відвезли в лікарню, де провели експертизу. Про те, що вона - жертва насильства, дівчина дізналася з преси.

На початку червня Тернеру було винесено вирок. Відповідно до законів, він повинен був отримати 15 років тюремного ув'язнення. Але суддя вирішив, що хлопець з хорошої сім'ї, без судимостей, спортсмен не повинен сидіти стільки і засудив його до шести місяців.

Цей вирок, а також слова батька ґвалтівника Дена Тернера - «Мій син не повинен так багато платити за 20 хвилин дії» - привели до протестів в США.

На сайті Change.org вже 1,269,438 людей підписали петицію, яка вимагає звільнити суддю. Але деякі колеги Аарона Перскі й інші люди захищають суддю і Брока Тернера, відзначаючи, що жертва сама спровокувала насильство своїм станом.

Як повідомляв ONLINE.UA, чотири роки тому, в ніч на 10 березня 2012 року 24-річний Максим Присяжнюк, 23-річний Євген Краснощок і 22-річний Артем Погосян зґвалтували 18-річну Оксану Макар, а потім, щоб приховати сліди злочину, спробували її спалити живцем на покинутій будові.

Незважаючи на спроби медиків врятувати потерпілу, дівчина померла. 27 листопада 2012 року Центральна райсуд Миколаєва виніс вирок обвинуваченим у "справі Макар".

За скоєний злочин Євгенія Краснощока засудили до довічного ув'язнення, Максима Присяжнюка і Артема Погосяна позбавили волі на 15 і 14 років відповідно. Апеляційні скарги на вирок від представників потерпілої сторони і від обвинувачених судді відхилили.

Хоча злочин було дуже страшним, знайшлися ті, хто засуджував саму Оксану Макар і шкодував ґвалтівників. Зокрема, шоумен Андрій Малахов у своїй програмі заявив, що якби дівчина «в'язала гачком вдома», а не пила в нічному клубі, нічого б не сталося.

Коротка спідниця не дає права мене ґвалтувати: жорстка фотосесія (2)

Loading...