Що робити, якщо у вас паніка від історій #яНеБоюсьСказати: поради відомого психолога

Що робити, якщо у вас паніка від історій #яНеБоюсьСказати: поради відомого психолога


  |  Відносини   |   Читать на русском
Флешмоб # яНеБоюсьСказати, крім того, що його учасниці змогли висповідатися і отримати підтримку (або засудження, якщо не пощастило з френдами), викликав масу емоцій у читачів.

Особливо гостро відреагували жінки. Багато з них плачуть, бояться за своїх дітей, за себе. Як вийти з цього панічного стану, порадила знаменитий сімейний і дитячий психолог Світлана Ройз.

Lady.ONLINE.UA пропонує вам практичні поради, які психолог розмістила у себе на соцсторінці.

«У багатьох травматичний досвід - не зцілений - зараз накрило хвилею групової травматизації - воронка травми розкручується, втягуючи в себе тих, хто зараз не може утримати рівновагу. Давайте стабілізуватися», - закликає Світлана Ройз.

Якщо вам погано, ось те, що ви повинні зробити:

«1. Перестаньте читати пости.

2. Потрібно прямо зараз сфокусувати увагу на сьогоденні - кольорі, смаку, позі, теплі-холоді - що прямо зараз перед очима, що відчуває тіло, яка емоція, яка думка прямо зараз.

3. З'їжте щось солодке, випийте чай з цукром.

4. Дайте тілу інтенсивне навантаження - біжіть, присідайте, танцюйте. Поверніть відчуття тіла. Можна, стоячи під душем, по черзі "торкатися" водою до всіх частин тіла.

5. Знайдіть в інтернеті "техніки емоційного звільнення" - це хороший стабілізуючий метод простукування певних точок

6. Зробіть щось, що дасть вам відчуття кордонів тіла - проведіть руками, прийміть душ - уявляючи, що звільняєтеся від досвіду інших людей.

7. Уявіть, що проводите кордон між сьогоднішнім днем ​​і минулим - намалюйте, уявіть, відігравши - як ніби ви виходите за двері минулого і їх щільно зачиняєте.

8. Дивлячись на своїх дітей, спробуйте відчути і сказати подумки - я знаю, що у тебе твої власні життя і доля, не схожі на мою чи чиюсь.

9. Коли будуть сили і дозріє намір, будь ласка, підіть до психолога.

10. Є дуже хороша книга - Пітер Левін «Зцілення від травми. 12 кроків». У ній описані механізми зцілення. Але вона не замінює індивідуальної терапії».

Психолог також нагадує, що «За будь-травмою є Життя і Сила. Давайте собі дозволяти не провалюватися і не плекати воронку травми».

Як писав ONLINE.UA, флешмоб # яНеБоюсьСказаті був ініційований главою ОО «Студена» Анастасією Мельниченко. Уже за кілька годин мережу підірвали історії зґвалтувань і сексуальних домагань. Більше про флешмоб і реакції на нього читайте в статті #ЯНеБоюсьСказати: історії про зґвалтування підривають мережу, а Україна їх не чує.
Loading...