День незалежності України 2019: історія, традиції, дата святкування

День незалежності України 2019: історія, традиції, дата святкування


  |  Стиль життя   |   Читать на русском
Фото з відкритих джерел

День незалежності України входить в число головних свят, що відзначаються на державному рівні. 24 серпня 2019 року Україна відсвяткує 28 річницю своєї Незалежності. На українців чекає 3 дні відпочинку — свято припадає на суботу, тому фактичною датою вихідного стане понеділок, 26 серпня. Починати підготовку до уїк-енду можна вже в п'ятницю — 23 числа українці мають працювати за скороченим на годину графіком.

День незалежності України: історичні факти і традиції

День незалежності не завжди святкувався 24 серпня. Перша дата — 16 липня 1991 року. Вона пов'язана з важливвою для України подією — прийняттям документа, який проголошував її державний суверенітет (1990 рік). Однак незабаром дата зазнала зміни в зв'язку з прийняттям Акту незалежності в 1991 р. У лютому наступного року Верховна Рада країни постановила святкувати День проголошення незалежності саме 24 серпня.

В цей літній день в кожному українському місті влаштовуються масові заходи — урочисті концерти за участю народних артистів та музикантів, патріотичні флешмоби, виставки та семінари, покази пізнавальних історичних фільмів в кінотеатрах.

У центрі столиці щорічно проходить військовий парад, який транслюється онлайн, а також наймасштабніші музичні виступи. Розважальні заходи зазвичай проводяться після офіційної частини. Ними можуть бути як концерти та фестивалі, так і світлові шоу-вистави.

День незалежності України пройде не менш цікаво і пізнавально в 2019 році. Дізнатися про план державних та загальноміських святкових заходів кожен українець може на офіційних новинних порталах.

Loading...