Гірка правда про стосунки – 5 книг, де виправляють непоправне
Категория
Блоги
Дата публикации

Гірка правда про стосунки – 5 книг, де виправляють непоправне

Ігор Бондар-Терещенко
Ігор Бондар-Терещенко

Ці книжки – для того, хто хоче змінити свої звички, впорядкувати життя і не жалкувати про ухвалені рішення. При цьому діяти можна безпосередньо, а можна опосередковано, тобто кому як до вподоби. Скажімо, для покращення стосунків іноді достатньо розмови, адже більшість сучасних систем освіти не вчать тому, як важливі слова в повсякденному спілкуванні і як вони змінюють дійсність. Тож метафора «магія слів» буває цілком недаремна.

Роберт Чалдині. Переконання: революційний метод впливу. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Мета цієї книжки – досягти результату миттєво. Причому як в бізнесі, так і в житті, чи пак, любовному, скажімо, фронті. Як саме? Спочатку її  автор - почесний професор психології і маркетингу Університету штату Аризона, а також президент міжнародної консалтингової фірми, що надає послуги в сфері стратегічного планування - доволі переконливо показує, що саме роблять умілі комунікатори перед тим, як донести повідомлення, щоб воно було сприйняте. Виявляється, головне - новим елементом точний вибір моменту. Попередні покоління розумників-хитрунів спочатку вживали попереджувальних заходів. Так, проголошуючи цінність завчасного планування, стародавній китайський військовий стратег Сунь-Цзи заявляв: «Перемоги в  кожній битві досягають ще до її початку». Ну, а Дейл Карнегі переконував нас: «Можна завести більше друзів за два місяці, виявляючи до них невдаваний інтерес, ніж за два роки, намагаючись зацікавити їх своєю персоною». Усі ці поради мудрі, але в  них є  один недолік: вони потребують днів, тижнів або місяців попередньої діяльності, натомість наразі нас цікавить миттєвий успіх. І його приклади в цій книжці наведені! Пропонуючи свій товар, який коштує тисячу доларів, бізнесмену варто нагадати, що він «не може просити за нього мільйон», і успіх буде забезпечений, а угода між партнерами підписана. Те саме, здається,  житті. Ви можете місяцями ґречно умовляти свою обраницю – ну, наприклад, прийти на вашу презентацію (вечірку, яхту)- але варто вам згадати чарівне слово «шлюб» («гроші», «презент»), і ви зрозумієте, що дарма тупцяли весь цей час на місці, замість того, щоб діяти одразу.

Марк Рейтер, Маршалл Ґолдсміт. Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути. – К.: Наш Формат, 2018

Ця книжка – для того, хто хоче змінити свої звички, впорядкувати життя і не жалкувати про ухвалені рішення. Її автор - коуч кращих топ-менеджерів США, відомий бізнес-експерт, що входить до 50 найвпливовіших фахівців із менеджменту – розкаже разом зі своїм співавтором, літ агентом і письменником про те, як за допомогою простої техніки «Щоденних запитань» (і її кількох модифікацій) впоратися зі своїми небажаними видами поведінки, здобути бажані і зробити все можливе, щоб бути щасливим. Скажімо, ви хочете стати «ідеальним», присвятити час рідним або прочитати фахову книжку, але вже півтори години граєте в ігри на смартфоні. Давно мріяли схуднути, але не можете встояти перед запахом тістечок. Середовище постійно відволікає нас від мети так званими тригерами — ароматами, ґаджетами та іншими дрібницями. Тож як «перемкнутися» зі спокуси на бажану дію, а потім перетворити це в звичку, можна дізнатися з цієї книжки.

Павло Денищук. Жіночі груди: пристрасть та біль. – К.: Саміт-Книга, 2019

У «жанровому» сенсі ця книжка - не лише праця визнаного у всьому світі пластичного хірурга, який присвятив свою книжку жінкам, але й докладна історія питання. Медицина та езотерика, мода і культура, психологія та родинне життя – саме у цьому контексті розглянута тема жіночих грудей, які за всі часи збуджували пристрасть, натомість для жінок були найвразливішим органом, і то не лише в сексуальному сенсі. Отже, як зберегти молодість, красу, пружність та здоров’я грудей, як доглядати за грудьми в домашніх умовах, чи існують вітаміни для краси та молодості грудей – ці та інші поради (а також відповіді на питання, як характер жінки пов'язаний з формою грудей, або як лише дотиками до сосків чоловік може довести жінку до найвищої точки насолоди) можна знайти у цій першій в Україні енциклопедії про жіночі груди. Методичні, практичні та теоретичні розділи на зразок «Жіночих грудей у традиційних уявленнях українців» Ірини Ігнатенко у цій незвичайній книжці «проілюстровані» оповіданнями українських авторів, серед яких Олександр Козинець («Галерея одкровень»), Ілона Скала («Сиськи»), Євгенка Чугуй («Тонка межа»), Анастасія Нікуліна («Справжня»), Олена Скачко («Пятый размер»), Олена та Юлія Чернінькі («Розмір має значення»), Оксана Щирба («Її небо, що стало нашим»), Олена Карпенко («Кров з молоком»), Ірина Говоруха («Укусы пчел»), Ірина Клекіт («Недожінка»).

Ніл Штраус. Гірка правда про стосунки. – К.: Наш Формат, 2019

Шукаючи відповіді на cклaднi питання стосунків, вiддaнocтi тa ceкcу, aвтop пoбувaв у cучacниx гapeмax, cпiлкувaвcя з пepeдoвими нaукoвцями й нaвiть лiкувaвся в клiнiкax, щoб пoзбутиcя ceкcуaльнoї зaлeжнocтi. Тe, щo він вiдкpив для ceбe, кapдинaльнo змiнилo його уявлeння пpo кoxaння, ceкc, cтocунки й нaвiть ceбe caмoго. Тож ця книжка - дo бoлю щиpa poзпoвiдь про життєвi кpизи, якi звaлилиcя нa aвтopа чepeз влacну пoвeдiнку. Він дocлiджує питaння, якi xвилюють уcix чoлoвiкiв i жiнoк. Чи пpиpoднo вce життя збepiгaти вipнicть oднiй людинi? Чи мoжуть aльтepнaтиви мoнoгaмiї пoлiпшити cтocунки й пpинecти бiльшe щacтя? Щo пpитягує нac дo пapтнepiв, якиx ми oбиpaємo? Чи мoжeмo ми збepiгaти пpиcтpacть i poмaнтику впpoдoвж тpивaлoгo чacу?

Джеймс Борґ. Мистецтво говорити. Таємниці ефективного спілкування. – Х.: Фабула, 2019

Мова у цій книжці про те, що слова, якими ми користуємося, визначають наш успіх в житті - в стосунках, на роботі і в бізнесі. Тому той, хто розуміє силу усного слова і як воно впливає на почуття і розум людей, безсумнівно, скористується навичками усного мовлення. Адже більшість сучасних систем освіти не вчать тому, як важливі слова в повсякденному спілкуванні і як вони змінюють дійсність, і метафора «магія слів» цілком недаремна. Слова чарівним чином впливають на обставини і реакцію людей. Ми творимо диво за допомогою власної мови. Тож цій книзі ви знайдете нові, більш ефективні способи «творити диво», змінивши звичну манеру висловлюватися у різноманітних ситуаціях. Думки формулюються словами, якими ми їх і висловлюємо. Тому контролюйте свій внутрішній голос і вибирайте слова дуже точно, щоб ефективно спілкуватися. Коли ви почнете звертати увагу на свою мову і ретельно добирати слова, з'явиться безліч чарівних моментів, і ви здивуєтеся, як слова можуть вплинути на результат спілкування.

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?