Жити стало краще чи веселіше? – 5 книг про те, як з цим розібратися
Категория
Blogs
Дата публикации

Жити стало краще чи веселіше? – 5 книг про те, як з цим розібратися

Ігор Бондар-Терещенко
Ігор Бондар-Терещенко

Розповідаючи свої історії, автори цих книжок згодні, що, крім них, існує чимало цікавих людей з багатим життєвим досвідом. Утім, розповісти про це дано не кожному. Тим не менш, їх історії – це не завжди підручники з маркетингу чи посібники з менеджменту. Передусім вони  містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов’язані з «живим» життям - мінливим і рухомим у будь-якій галузі.

Генефа Швиданенко, Ольга Пестрецова-Блоцька. Бізнес-економіка: 9Z. – К.: Віпол, 2018

Окрім корисних порад, стратегій та чіткої схеми покращення ваших фінансових умов, у цій практичній книжці чимало підтверджень дієвості такого метолу збоку видатних особистостей. І це неабияк надихає «Не бійтеся великих витрат, остерігайтеся маленьких прибутків», - закликав Джон Рокфеллер. «Остерігайтеся й дрібних марних витрат, бо маленька течія може потопити великий корабель», - підтверджував Бенджамін Франклін. Загалом у книзі яскраво, образно і легко автори діляться з читачами ідеями та кейсами з фінансового менеджменту і фінансового аналізу, побудови управлінського обліку і бюджетування на підприємствах, а також інструментами прийняття рішень щодо управління витратами. Якщо ви віддаєте перевагу отриманню практичної інформації про реальний бізнес від професіоналів високого рівня, складної інформації в цікавих сюжетах і пам’ятних ситуаціях – тоді ця книга для вас. В її основі - корисні матеріали, висновки та рекомендації, засновані на багаторічному досвіді одного з провідних українських фахівців з економіки професора Генефи Швиданенко та бізнес-консультанта підприємств Ольги Пестрецової-Блоцької. Обидві авторки діляться з читачами власними ідеями, які допоможуть ці самі 9z, заявлені у назві книжки – Zалюбки Zбагачуватися Zнаннями, Zвитяжно Zабезпечувати Zміни, Zаохочуваи Zаможне Zростання – і це реальна інформації про бізнес від професіоналів високого рівня в цікавих сюжетах і ситуаціях.

Головна маркетингова книга від Олексія Філановського. – Х.: Фабула, 2018

У цьому бестселері недаремно зауважують, що будь-яка книга - це, певною мірою, історія самого автора. Ось чому оповідь у цій книзі на диво «жива», адже всі історії, викладені тут пережиті, проаналізовані й запропоновані в якості посібника, так би мовити, з перших рук. Більше того, автор наголошує, що вже на початку кар’єри зрозумів, що він не унікум, і що інші співробітники фірми теж можуть впоратися з роботою, яка його захльостує. Утім, розповісти про це дано не кожному. Утім, це не підручник з маркетингу і не посібник для фахівців в окремих галузях маркетингової діяльності. Що ж до слова «головна» у назві книжки вказує передусім на те, що вона містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов’язані з маркетингом - живим, мінливим і рухомим. «На жаль для одних і на щастя для інших, маркетинг - це значно більшою мірою мистецтво або гра, результат якої передусім залежить від майстерності гравця, - підтверджує автор. - Кожне серйозне маркетингове рішення або хід - це творчий акт».

Ноам Вассерман. Дилеми засновника бізнесу. Як попередити помилки й уникнути їх під час створення стартапу. – Х.: Віват, 2018

Автор цієї книжки - професор Гарвардської школи бізнесу - присвятив вивченню стартапів понад 10 років. Тож він добре обізнаний на тому, коли слід створювати стартап, чи  краще це робити самотужки, а чи разом із співзасновниками, і ким саме вони мають бути - друзями, колишніми колегами, родичами чи сторонніми особами? Справді, як розподілити акціонерний капітал, як підібрати персонал на тій чи тій стадії розвитку власної справи, як ділити прибуток, — ці та багато інших дилем розглянуті на сторінках цього дослідження, але не тільки системним вирішенням численних дилем вона цінна та вартісна. «Основна ідея цієї книжки полягає в тому, - нагадує її автор, - що будь-які рішення, котрі стосуються створення компанії, мають бути свідомими. Кожне з них вимагає від засновника зважування всіх можливих альтернатив, яких зазвичай буває значно більше, ніж здається на перший погляд. «Правильне» рішення нерідко буває неочевидним, а то й парадоксальним. Якщо при цьому воно вимагає високих витрат, його прийняття стає дуже болючим і змушує засновника йти на непрості компроміси».

Олег Криштопа, Христина Бурдим. 10 успішних компаній — Брустурів: Дискурсус, 2018

Ця книжка – про нову якість підприємництва в Україні. Автори книжок зібрали історії 10 компаній, розпитали керівників та працівників про побудову їхнього бізнесу — від появи ідеї до створення якісного українського продукту. «Це книжка про українську мрію, - впевнені вони. - Всі історії про те, як з мінімумом стартового капіталу, але максимумом унікальних ідей можна досягти успіху. Один зі співрозмовників у книжці дивується: як можна ремствувати на погані умови в Україні? Країні, яка розвивається, і тому для нової справи просто безліч можливостей. Потрібно лише знайти ї». І слід визнати, що герої цієї книжки їх знаходять. Так, наприклад, засновники мережі «23 ресторани», чия історія відкриває цю книжку. Більшість тих, хто створював цю прикарпатську компанію, родом зовміи не з цих країв, тобто не з Івано-Франківська. Аліна — з Криму, Олександр - з Харкова, Олена і Тоня - з Донбасу. Не всі їхні ідеї у консервативному містечку сприймалися із захватом, про дізнаємося згодом. Можливо, саме тому вони порівнюють свої заклади з НЛО. У таким самий спосіб захоплення своєю «всеукраїнською» справою демонструють інші учасники розмови про нове підприємництво – від «Коника» і «Покутської кераміки» до «Селиської сироварні» та «Чистої хати».

Чарльз Вілан. Гола економіка. Викриття нудної науки. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

На самому початку цієї книжки чимало поважних осіб, фахівці та знавців своєї справи рекомендують її всім, хто хоче краще розуміти основи економіки з найменшими зусиллями і найбільшим задоволенням. І це не дивно, адже автор зробив неможливе: перетворив вивчення економіки на захопливу, докладну й дуже веселу розвагу. До цього часу вважалося, що економіка й економісти - нудні чи взагалі відсталі. «Економіст - той, хто добре розуміється на цифрах, але не має здібностей, щоб стати бухгалтером», - свідчить «народна» мудрість, але в цій книжці негативний образ розвіяно. Адже вплив економістів сьогодні стає все помітнішим у бізнесі й фінансових спільнотах. Саме впливають на безліч інших бізнес-рішень. Вони проектують попит на продукцію таких різних між собою компаній, як «General Motors» і «Procter & Gamble». Вони працюють у багатьох консалтингових компаніях, вирішуючи бізнес-задачі від стратегічного планування до інвентаризації. Вони допомагають інвестиційним фірмам створювати портфелі цінних паперів, аналізуючи співвідношення між очікуваними прибутками та ризиком. Вони консультують фінансових директорів корпорацій. Зрештою, саме вони допомагають нам стати багатими

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.