Украинцы сами не хотят экономить огромные деньги: один яркий пример
Категория
Blogs
Дата публикации

Украинцы сами не хотят экономить огромные деньги: один яркий пример

Борис Кушнірук
Борис Кушнірук

Про те, як українці не бережуть тепло у своїх будинках, фактично відмовляючись економити величезні кошти на комунальних тарифах, - у відеоблозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA

Сьогодні мені хотілось би поговорити про заходи з енергозбереження, але в такому практично-прикладному вимірі. Нещодавно я побачив картину в будинку, де мешкає моя тітка: поставили пластикові вікна на сходах, вже почався опалювальний сезон, але вони відкриті. І я, поки дійшов до 5-го поверху до неї, всі ці вікна закривав.

Коли я зайшов до неї, кажу: чого ж у вас відкриті вікна, невже мешканці не розуміють, що їм всім доведеться платити за це? Бо в більшості будинків, принаймні в Києві, вже стоять прилади обліку. І не всі розуміють, що коли рахується плата за тепло, то вона рахується не тільки по обігріву приміщень безпосередньо помешкань у будинку. Нічого подібного.

Читайте також: Єдиний спосіб перемогти корупцію в Україні

В розрахунок тепла береться обігрів усього будинку, включно зі сходами, горищами, підвалами. Більше того, щоб ви уявляли, часто-густо це половина всіх опалюваних приміщень. Якщо ви навіть вживаєте заходів із теплозбереження в своїй конкретній квартирі, але при цьому іде величезна втрата тепла через розбиті шибки на поверсі чи розбиті двері вхідні в під’їзд, проблеми з дахом чи в підвалі, то це робота в нікуди. Це значить, що ви можете економити тепло у себе в помешканні, але при цьому виникають проблеми з тим, що ви витрачаєте тепло в цьому будинку.

Те ж саме потрібно розуміти і на рівні, знову ж таки, практично-прикладному. Бо ми не розуміємо, що можемо провести купу заходів з енергозбереження, але якщо люди просто відкривають вікна у себе в помешканні, провітрюють, можуть провітрювати цілий день, піти з квартири і провітрити, то в цьому випадку система теплозабезпечення, яка є по будинку, вдарить по всіх вас, якщо немає квартирного обліку. Те, що людина відкрила собі вікна в помешканні, це по факту буде втратами для всього будинку.

Це я до чого? До того, що, насправді, всі ці заходи з енергозбереження не можуть проводитись без усвідомлення їх комплексності. В тому числі, з точки зору реформи відносин у будинку.

Якщо в будинку немає реального власника, якщо співмешканці цього будинку не створили ОСББ, не займаються заходами з енергозбереження по всьому будинку (щоби все контролювалося, не було втрати тепла на сходах, на горищах, в підвалах, щоб ви контролювали, яким чином потім будуть встановлюватись і прилади обліку квартирні, щоби контролювалися і втрати тепла, і неефективне його використання в помешканнях людей), то в цьому випадку всі кроки, навіть корисні, які будуть зроблені у вигляді, наприклад, встановлення приладу обліку будинкового тепла, чи у вигляді поставлених пластикових склопакетів, ефекту не даватимуть.

Так, тільки зовнішній антураж. Через величезні втрати тепла в будинку ефекту не буде. Тому, на мій погляд, реформи щодо житлово-комунального сектору і реформу відносин в тепло-комунальному секторі необхідно проводити цілеспрямовано та в усіх аспектах.

Читайте також: Три речі, які принесуть Україні серйозні гроші

Люди мають зрозуміти, що просто окремими заходами утеплення стін навколо свого помешкання (можемо побачити в Києві, це виглядає просто жахливо), встановленням приладів обліку тепла (так, вони краще показують, що в реальності відбувається в будинку) суттєво зекономити на заходах з енергозбереження не вдасться.

Тільки комплексне врегулювання відносин у кожному будинку, тільки встановлення будинкового приладу обліку і потім, як встановили, - таких саме квартирних приладів.

Без регулятора тепла будинкового, за допомогою якого можна автоматично, в залежності від температури повітря назовні, регулювати подачу теплоносія в будинок, без цих всіх заходів енергозбереження не забезпечити. І зекономити не вдасться.

Втрати енергоносіїв в таких будинках у нас є жахливо високими по відношенню до того, як це є на Заході. І тому, коли кажуть, що в нас високі тарифи, то ми маємо зрозуміти, що витрачаємо дуже багато внаслідок своїх неефективних як моделі функціонування, так і відношення до того, що ми маємо з подачею тепла в наші будинки.

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.