Чи напала росія на Україну через російськомовних?
Категория
Blogs
Дата публикации

Чи напала росія на Україну через російськомовних?

Богдан Логвиненко
Богдан Логвиненко

Після учорашнього посту про небажання більше толерувати російську в побуті декілька людей запитали, чи я підтримую теорію, що росія напала на Україну через російськомовних.

Відповідаю:

Ні, навпаки – росія напала на Україну через україномовних. Через те, що ми вижили, через те, що не підкорились пропаганді, не клюнули на "одін народ". Хтось клюнув і пожалкував, це теж ок.

Українська мова не просто так заборонялася. Російська не просто так завжди усіма проросійськими партіями лобіювалась як друга державна. Ми маємо поважати всі мови світу, але і памʼятати, що є лиш одна, яку нам насаджували століттями і вона заслуговує на те, аби бути скасованою.

Росія русифікувала Ічкерію, Татарстан, Кубань, вона роками змивала поняття ідентичності малих народів у свій "вєлікій", крадучи та знецінюючи все "нєрусскоє". Тільки в російській є лайливі слова на позначення усіх сусідніх і так званих "братніх" народів. Цей інструмент – язык.

Росії не довелося воювати проти Білорусі, їм достатньо було схилити лукашенка до фактичної анексії. Зараз російські війська і спецслужби в Білорусі – як вдома. Що сталось з нами, коли те саме спробував зробити Янукович у 14-му? Ми відстояли власну ідентичність і власну мову.

Головний мій меседж у тому, що ті, хто говорять, що російськомовні спровокували цю війну – підігрують путіну. Бо якби ми всі говорили російською ще століття тому – могло б не бути ще і Голодомору, але ми б просто зараз були в армії о*ків, що веде загарбницьку війну, а не оборонну.

Тому переходити чи не переходити на українську – ваш вибір. Але в довгостроковій перспективі кожен із російськомовних все одно буде використаний як інструмент цієї війни. Це дуже сильне і грубе спрощення, бо очевидно, що є ще ряд причин, для яких росії необхідна ця війна.

Чому ж тоді росія вбиває в першу чергу російськомовних? Бо імперії похєр на людей. Було, є і буде завжди. Бо це люди без ідентичності, їх можна нарожать або завоювати ще і воювати вже новими завойованими. Мова – це наш оборонний мур, аби цього не сталось політично після перемоги.

Це зараз російськомовних 150 млн. Коли росія почне розвалюватись – і Ічкерія, і Татарстан почнуть активно відновлювати свої мови і забувати "вєлікій і могучій". Колись російською говоритимуть в межах кількох теперішніх областей рф і сільські старовіри.

Саме тому Казахстан вже зараз латинізує свою мову і проводить безліч заходів з її відновлення і усування російської з усіх можливих сфер. Саме тому в Латвії ви не зможете більше викликати швидку російською.

Цією мовою вже немає авторитетів, а скоро просто не буде з ким поговорити. Не втрачайте часу на перехід.

Якщо у вас виникли питання щодо історії української мови, раджу подивитись афігєзний відеопояснювач, який вийшов в нас на  Ukrainer  більше року тому і над яким працювали фантастичні  Остап Українець  та  Anastasia Levkova

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.