Від Крут до Донбасу: чи усвідомили українці вартість життя і свободи
Категория
Blogs
Дата публикации

Від Крут до Донбасу: чи усвідомили українці вартість життя і свободи

Микола Мединський
Микола Мединський

Яка рушійна сила поєднує покоління українського народу у боротьбі за державність, що спільного у битви під Крутами і Революції Гідності, чи навчилися українці цінити вартість життя і свободи, - у відеоблозі Миколи Мединського на ONLINE.UA

Слава Ісусу Христу, слава Україні! Виїзд на лінію фронту у нас розпочався цікавим проектом "Вартість життя, вартість свободи". Мета його – вшанування пам'яті полеглих героїв за свободу України. Від Крут – до Майдану, від Майдану – до полеглих воїнів на війні на сході України.

Розпочали ми свою роботу у місті Краматорськ, де зібралися представники різних громадських організацій, зібралося місцеве населення. Ми розпочали молитвою "Вервиця перемоги" перед іконою Богородиці Єднання.

Також у межах нашої роботи проводилася виставка фронтової фотографії фоторепортера Івана Миколини-Костюка, перегляд фронтових фільмів режисера Сергія Лисенка. Також була зустріч у межах телемосту із Канадою у місті Краматорськ 22 лютого, 25 лютого у місті Слов'янськ – з українцями з Нью-Йорка.

Ми задумалися над тією жертвою, котру принесли воїни під Крутами – діти, студенти. Яку вона має важливість для нас із вами, як вона поєднана із жертвою Небесної Сотні на Майдані. І беззаперечно поклали перед собою запитання: а що поєднує цілі покоління українського народу у боротьбі за державність? Поклали перед собою запитання: що є рушійною силою, що надихає, що надає нам наснаги?

Прийшли спільного висновку: рушійною силою всіх поколінь українського народу являється перш за все дух віри і дух свободи.

Варто пригадати слова одного із мемуаристів, учасника бою під Крутами. Він говорить: "Треба було глянути тільки на їхні обличчя і побачити вираз тільки їхніх очей. І тоді ставало зрозуміло, що будь-які резонні доводи безсилі щось змінити у їхньому рішенні протистояти ворогові свого народу до кінця".

Читайте також: Будь-яка торгівля з окупантом, з московським ординцем - злочин

Як завершення нашої спільної зустрічі, нашого проекту, поклали перед собою запитання: а що потрібно, щоб достойно завершити цей проект, що потрібно, щоб достойно завершити його переможним кінцем?

Потрібні нам єдність, віра та ревність у боротьбі. Як я вже сказав, друга частина проекту відбувалася у місті Слов'янську, але символічно завершилася вона на фронті – в межах Мар'янки, із бійцями окремої тактичної роти Української добровольчої армії "Волинь".

Там, на фронті, напевно, по-особливому відчувається той дух, котрий надавав наснагу хлопцям під Крутами, дух, котрий надавав наснагу всім нам на Майдані. Ви знаєте, вартість життя – то є вартість нашої свободи.

Читайте також: У "руського миру" в Україні є небезпечний союзник

Чи навчилися ми її цінити? Чи навчилися ми цінити вартість життя хлопця на фронті? Беззаперечно. Тому що вони зі смертю зустрічаються кожен день, можна сказати без перебільшення – повсякчас, похвилинно.

Чи навчилися вони цінувати вартість свободи? Так, навчилися. Бо на їхніх очах десятки, а в декого, на жаль, і сотні побратимів заради свободи нашого українського народу поклали своє життя.

Підходимо до висновку: тільки народ, котрий усвідомив вартість життя і свободи, зможе побудувати повноцінну українську державу.

Слава Україні!

Оставаясь на онлайне вы даете согласие на использование файлов cookies, которые помогают нам сделать ваше пребывание здесь более удобным.