Католицький Великдень 2020 - коли і як відзначатимуть свято в Україні
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Католицький Великдень 2020 - коли і як відзначатимуть свято в Україні

Католицький Великдень 2020 - коли і як відзначатимуть свято в Україні
Джерело:  online.ua

У 2020 році католицький Великдень випадає на 12 квітня. Це одне з головних свят як для православних християн, так і для католиків - воно символізує Воскресіння Ісуса Христа. ONLINE.UA розповідає, як відзначають Великдень католики в різних країнах і як відзначатимуть це свято в Україні в умовах карантину.

Католицький Великдень 2020 і карантин - що вирішили в УГКЦ

У католицьких храмах на свято проходить Великоднє богослужіння. Перед початком Навечір'я Великдня запалюється Пасхал - особлива свічка, вогонь якої роздають всім християнам. Після цього Пасхал ставиться на вівтар, і починається наступна частина богослужіння - Літургія Слова, під час якої читається дев'ять біблійних читань. За Літургією Слова сліду Літургія Хрещення і Євхаристійна літургія. А закінчується служба традиційним проголошенням "Христос воскрес!", на що віруючі в храмі відповідають "Воістину воскрес!".

У 2020 році пасхальне богослужіння в католицьких храмах буде проходити без парафіян, так як масові зібрання, в тому числі і в храмах, заборонені правилами карантину по коронавірусу, який діє в Україні до 24 квітня. Таке рішення прийняв голова УГКЦ Святослав. Він підкреслив, що вербу і великодні кошики будуть святити онлайн.

"Ця молитва і благословення потрапить у всі будинки, які будуть об'єднуватися з нами за допомогою онлайн трансляцій. Але пасхальна радість буде! Воскреслий Христос до нас прийде. Це тимчасові обставини, які ми разом свідомо повинні пережити. Настане день, коли ми всі разом повернемося в наші храми і спільнота Церкви видимим чином буде славити Господа Бога", - запевнив глава УГКЦ.

Він закликав усіх прихожан з розумінням поставитися до того, що в Вербну неділю і на Великдень не можна бути всім разом в храмі. У храм зможуть потрапити тільки священики та їхні помічники.

Католицький Великдень 2020 року - де і коли дивитися богослужіння

Великодні меси транслюватимуть 5 канал, UA: Перший і католицьке телебачення EWTN. Пресслужба УГКЦ склала розклад богослужінь в храмах, які можна буде подивитися онлайн.

  • 11 квітня в 19.00 - онлайн трансляція пасхальної Вігілії з храму св. Олександра в Києві.

  • 11 квітня в 22:00 - онлайн трансляція пасхальної Вігілії під керівництвом Папи Франциска з базиліки св. Петра у Ватикані.

  • 12 квітня з 9:30 - онлайн трансляція меси з храму св. Олександра в Києві.

  • 12 квітня з 12:00 - онлайн трансляція меси під керівництвом Папи Франциска у Ватикані.

  • 12 квітня 13:00 - пасхальне послання і благословення Папи Франциска.

Як відзначають Великдень католики в різних країнах - головні традиції

Символами католицького Великодня вважаються крашанки і паски. Невід'ємною частиною свята є пасхальна трапеза з попередньо освячених символічних продуктів. Крім яєць і паски, католики ставлять на стіл страви з кролика, індички або курки. В Англії на святковий обід подають запечену з різноманітними овочами баранину і великодні солодощі. У США на великодньому обіді присутні картопля, ананаси, фруктовий салат і свіжі овочі. У Німеччині головним пасхальним блюдом є запечена в духовці риба, також на десерт подається печиво.

Головним атрибутом католицького Великодня вважається великодній кролик, який представляє собою символ процвітання і природи. Тому до святкового дня випікаються всілякі кондитерські вироби у вигляді кроликів. Також цим символом прикрашають будинок і предмети побуту. До речі, діти Європи і Америки вірять в історію про те, що кролик ховає в своє гніздо різнокольорові шоколадні яйця та різні подарунки, а потім роздає їх хорошим та вихованим діткам. Тому відразу після сніданку вони відправляються на пошуки кролика, який точно приготував для них сюрпризи.

У католиків Великдень - радісна і світла подія. Тому в це свято вони не займаються ніякою роботою, а весь благодатний і світлий день присвячують виключно святкуванню Воскресіння Христового в сімейному колі.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, коли і як відзначатимуть Великдень 2020 в Україні в умовах карантину.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм