Страсна п'ятниця 2020 - що не можна робити в найсуворіший день Великого посту
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Страсна п'ятниця 2020 - що не можна робити в найсуворіший день Великого посту

Страсна п'ятниця 2020 - що не можна робити в найсуворіший день Великого посту
Джерело:  online.ua

П'ятий день Страсного тижня- Страсна п'ятниця - у 2020 році випадає на 17 квітня. Це важливий день перед Великоднем, який асоціюється зі стражданнями розп'ятого на хресті Ісуса Христа. У цей день віруючі люди пропускають через себе страждання Сина Божого, якому довелося пройти муки заради порятунку людства. Як правильно провести Страсну п'ятницю, що можна і не можна робити в найсуворіший день Великого посту? ONLINE.UA нагадує про суворі правила, яких слід дотримуватися віруючим в передостанній день перед Великоднем.

Страсна п'ятниця вважається самим скорботним днем для християн. Богослужіння Великої п'ятниці пройняті духом жертовної любові і безмежного милосердя Ісуса Христа до людського роду. В цьому році віруючі через карантин не можуть відвідати служби в храмах, на яких виноситься плащаниця і співається Канон про розп'яття Господа і Канон "На плач Пресвятої Богородиці", але згадати всі земні страждання Сина Божого і дотримуватися всіх церковних правил на Страсну п'ятницю карантин не забороняє.

Страсна п'ятниця 2020 - що не можна робити

Страсна п'ятниця - особливий день співчуття, в цей день Ісус Христос був розп'ятий на хресті у гори Голгофи. Спаситель людського роду прийняв мученицьку смерть, викупивши тим самим людські гріхи. У день особливої скорботи, за церковним статутом, категорично заборонена будь-яка фізична робота - цей день важливо присвятити молитві та духовному очищенню.

У день Страсної п'ятниці важливо:

 • дотримуватися суворого посту - вважається, що та людина, яка повністю відмовиться від їжі, зможе спокутувати всі свої гріхи, вчинені з часу останньої сповіді;

 • відмовитися від будь-якої домашньої роботи - не можна шити, прати, прасувати, готувати, прибирати. Під забороною будь-які роботи на землі - якщо посіяти або посадити щось в цей день, то врожаю не буде;

 • уникати веселощів і сміху, сварок і скандалів - це великий гріх. Вважається, хто буде розважатися в Страсну п'ятницю, весь наступний рік буде сумувати;

 • утриматися від будь-яких косметичних процедур - є ризик втратити і красу, і здоров'я.

Страсна п'ятниця 2020 року - що потрібно робити

Страсну п'ятницю християнам потрібно проводити в молитві. Це день мовчання і тиші, день скорботи. День слід провести скромно, в благочестивій щирій молитві про страждання Господа, а також присвятити добродійності. Наприклад, поділитися з малозабезпеченими сусідами святковою здобою, молочними продуктами та яйцями. Добра справа, зроблена від чистого серця, обов'язково відгукнеться в майбутньому.

Якщо вдома є 12 церковних свічок, то можна провести важливий обряд на залучення матеріального благополуччя. Їх потрібно розставити по житлу і дати повністю згоріти. До речі, церква не забороняє в Велику п'ятницю пекти хліб і паски. Шматочок випеченого в цей день хліба або паски потрібно зберігати за іконами в кутку до наступного Великого тижня - це сильний оберіг від хвороб та бід.

Страсна п'ятниця 2020 року - прикмети

 • Якщо в Страсну п'ятницю спекти паску, вона дуже довго не зачерствіє і не запліснявіє, а ще вилікує від багатьох хвороб.

 • Тільки петрушка, посіяна в Страсну п'ятницю, дає подвійний урожай.

 • Сонячна погода на Страсну п'ятницю - до врожаю хліба.

 • Дощ на Страсну п'ятницю - весна теж буде сирою і дощовою.

Існує також кілька прикмет, які в Страсну п'ятницю дозволяють передбачити не тільки погоду, але і майбутнє. Для отримання прогнозів наші предки, прокинувшись, відразу бігли до вікна. Що перше побачили, того і варто чекати в майбутньому році.

 • Птахи - до приємних знайомств і хороших новин

 • Кішка - до достатку

 • Собака - до печалі

 • Молодий чоловік - до здоров'я

 • Молода жінка - до благополуччя

 • Ціла сім'я - до взаєморозуміння з рідними

 • Літня людина - до хвороб

Раніше ONLINE.UA публікував розклад онлайн богослужінь на Великдень 2020 року, які в цьому році будуть проходити в умовах карантину. Через те, що віруючим заборонили відвідувати храми, служби будуть транслюватися в прямому ефірі з головних храмів країни на центральних телеканалах.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм