Як і чим годувати кошеня – поради ветеринарів по раціону харчування
Категорія
Коти
Дата публікації

Як і чим годувати кошеня – поради ветеринарів по раціону харчування

Як і чим годувати кошеня – поради ветеринарів по раціону харчування
Джерело:  online.ua

Правильне годування кошеняти має вирішальне значення для його розвитку. Крім того, воно сильно впливає на його фізичний стан в зрілому віці. Раціон кошеня повинен бути різноманітним і повністю відповідати його природним потребам. Велике значення в харчуванні кошенят також має кількість їжі і частота її прийомів. Гід Онлайн розповідає, як і чим потрібно годувати маленького кошеня, щоб виростити здорового кота.

Чим годувати маленького кошеня?

 Фото: unsplash.com

Життя кошенят можна розділити на два основні періоди: до відлучення від мами-кішки і після. Раціон малюків діаметрально відрізняється на обох етапах.

З народження до віку 3-4 тижнів меню кошенят складається тільки з материнського молока, яке за складом найкраще відповідає потребам малюка. Кошенят, що залишилися без матері, можна годувати замінниками молока.

У застарілих посібниках по догляду за маленькими пушистиками можна зустріти рекомендацію годувати кошенят кашею з молоком. Безсумнівно, автори цих текстів припускали, що раз каша є здоровою їжею для дітей, вона, безумовно, повинна підійти і для маленьких кішок, тим більше, якщо в ній присутнє молоко. Однак вони не врахували, що у людей і кішок абсолютно різні організми, тому і потреби в харчуванні кардинально відрізняються.

Почнемо з того, що манна крупа зроблена з пшениці, яка, безумовно, не є природною їжею для наших муркочущих домочадців. Природа не пристосувала кішок до перетравлювання і засвоєнню злаків. Більш того, білок, що міститься в зернах пшениці, є однією з найбільш частих причин харчової алергії у домашніх тварин.

Друга проблема - коров'яче молоко, яке містить багато лактози. А при переході на тверду їжу кошенята втрачають ферменти, що розщеплюють цей цукор. Через це після вживання коров'ячого молока у кошенят та кішок виникають блювота і діарея. Годування кошенят і дорослих котів крупою з молоком не тільки безглуздо, але й може дуже негативно позначитися на їх здоров'ї.

Фото: unsplash.com

В цілому, продукти рослинного походження не підходять для наших вихованців. Для них найкориснішою їжею є сире м'ясо, тому що термічна обробка позбавляє його багатьох цінних інгредієнтів і вітамінів. В ході еволюції кішки навчилися засвоювати найбільше число корисних ферментів саме з м'яса, а не зі злаків і рослин.

Багато любителів кішок не хочуть давати своїм вихованцям сире м'ясо, побоюючись за їхнє здоров'я. Ветеринари радять не відварювати м’ясо, а, перед тим, як годувати м'ясом кошеня, проморозити його 2-3 дня.

Для кошенят прекрасно підходять:

  • Яловичина або телятина - годувати їх свининою може бути досить ризиковано, так як свині є переносниками хвороби Ауєскі. Вона не шкідлива для людей, але дуже небезпечна для кішок.

  • М'ясо птиці і рибу можна давати в обмеженій кількості - краще після термічної обробки.

  • Субпродукти - шлунки, серце, печінка, язик. Вони не так поживні, як м'ясо, однак це не означає, що не приносять користі.

  • Яйця також є здоровим доповненням до раціону кошенят. Їх бажано варити, тому що сирий продукт містить авідин - білок, який перешкоджає засвоєнню біотину.

  • Овочі і фрукти можна додавати в меню вихованців, але вони не є необхідними для їх життя і правильного розвитку. Частка овочів і фруктів в раціоні кішки не повинна перевищувати 5%.

Існують також готові корми для кошенят, сухий і вологий. На даний момент в магазинах представлений широкий асортимент цих продуктів. В першу чергу, слід звертати увагу на склад корму. Якісний продукт з високим вмістом м'яса і без злаків може по праву увійти в меню вашого кошеняти.

Чим не можна годувати кошенят?

Фото: flickr.com

Вище вже були позначені деякі продукти, якими не варто годувати маленьких кішок. Крім них, наші вихованці не повинні їсти шоколад та інші солодощі, картоплю, яблука, персики, абрикоси, виноград, родзинки і авокадо.

Також заборонені гриби, жирні соуси, хліб і бобові. Корм для собак не можна давати кішкам, так як він не відповідає їхнім потребам в харчуванні. Крім того, не рекомендується їжа з великою кількістю спецій.

Як часто годувати кошенят?

Добову дозу їжі кошеня слід розподілити на декілька прийомів. У цього підходу є дві переваги: такий раціон не ускладнює шлунок малюків і сумісний з природним раціоном. І маленьким, і дорослим кішки краще їсти мало, але часто.

Перевірена методика годування кошенят - забезпечити їм постійний доступ до сухого корму. Крім того, кожен день можна давати сире м'ясо і інші природні продукти, але в такій кількості, щоб кошеня з'їв все за один прийом.

Також слід пам'ятати про забезпечення постійного доступу до води. Кішки, особливо коли їх годують сухим кормом, повинні багато пити.

Скільки корму потрібно для кошеняти?

При годівлі важливо враховувати потреби кошенят в їжі - ветеринари розробили спеціальні таблиці, в яких зазначено, скільки білків, жирів, вітамінів та інших поживних речовин вони повинні споживати щодня.
Таблиці дозувань вказані на кожній упаковці готового корму для кошенят. Однак практика вчить нас, що краще давати кошенятам їсти стільки, скільки вони потребують. Адже наші вихованці здатні самостійно регулювати кількість необхідної їжі, щоб не голодувати і не переїдати одночасно.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм