Зубні коронки: металокераміка VS цирконій
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Зубні коронки: металокераміка VS цирконій

Зубні коронки: металокераміка VS цирконій
Джерело:  online.ua

Зуб сильно постраждав - це не біда, а тимчасові неприємності завдяки дентальним протезам. Поставили коронку - і зуб як новий. Які зубні коронки краще: металокерамічні або цирконієві, розповіли консультанти стоматології Healthy Dent.

"День без посмішки - втрачений день", - говорив геніальний комік Чарлі Чаплін. Скільки ж днів доводиться втрачати людям, які соромляться посміхатися через проблеми з зубами! Протезування коронками поверне усмішці шарм, навіть якщо один або декілька зубів сильно пошкоджені. Залишається тільки вибрати, який протез ставити: перевірені часом металокерамічні коронки або новинку - вироби з діоксиду цирконію.

Металокерамічна коронка та цирконієвий протез: матеріал основи

Головна відмінність зубних коронок - матеріал, з якого вони виготовлені. Від основи залежать зовнішній вигляд коронок і те, наскільки міцними і довговічними будуть протези.

Металокерамічна зубна коронка являє собою металевий каркас, покритий шарами кераміки. Базис товщиною 0,3-0,5 мм виготовляється з кобальт-хромового сплаву, також застосовуються дорогоцінні метали: золото, паладій, платина. Металева основа надає протезу міцність, а багатошарове керамічне покриття імітує зубну емаль.

Діоксид цирконію - прозорий кристалічний матеріал, який відрізняється особливою міцністю. При виготовленні зубної коронки цирконієвий базис покривають фарбою або керамікою, в результаті готовий протез на вигляд не відрізнити від натурального зуба.

Металокерамічна коронка: плюси і мінуси

Коронки з металокераміки застосовуються вже більше 20 років і при цьому залишаються популярними зубними протезами, адже володіють такими перевагами, як:

  • міцність: металокерамічна коронка без проблем справляється зі стандартною жувальної навантаженням, тому підходить для протезування молярів;

  • естетика: колір керамічного покриття підбирається в тон емалі пацієнта, штучний зуб виглядає натурально;

  • термін служби: мінімум 5-7 років;

  • вартість: за ціною це найдоступніший з незнімних протезів.

Штучні зуби: металокераміка з застереженнями

З недоліків металокераміки найчастіше називають алергію на металеві елементи у деяких пацієнтів. За естетикою ці коронки поступаються цільнокерамічним або цирконієвим протезам, адже металокерамічний каркас не пропускає світло. А ще для установки коронки потрібно обточувати зуби: металокераміка вимагає таких жертв через товщину базису.

Цирконієві фішки і недоліки

Серед головних плюсів цирконієвих коронок стоматологи і пацієнти називають:

  •  міцність матеріалу;

  • разючу візуальну схожість із зубною емаллю;

  • гіпоаллергенність і біосумісність;

  • термін служби до 10-15 років.

Однак у цих протезів є один серйозний недолік - ціна: одна цирконієва коронка коштує як 3-4 металокерамічних.

Коронки з металокераміки і діоксиду цирконію затребувані в дентальному протезуванні. Однак в плані популярності з вагомою перевагою виграють металокерамічні протези, адже ці коронки оптимальні по співвідношенню ціни і якості.

Серія АЕ №571421 від 30 жовтня 2014 року, рішення №789.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм