Принцип роботи фільтра зворотного осмосу
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Принцип роботи фільтра зворотного осмосу

Принцип роботи фільтра зворотного осмосу
Джерело:  online.ua

Про ефективність фільтрів, що працюють за принципом зворотного осмосу, відомо практично всім споживачам. Але як саме відбувається очищення води і що являє собою сам «зворотний осмос» мало хто знає. Давайте розбиратися, адже розуміння процесу допоможе зробити очистку ще більш якісною, а обслуговування системи - простим.

Що таке система зворотного осмосу

Зворотний осмос - проходження рідини через спеціальний мембранний елемент, результатом якого стає зміна концентрації розчину (в напрямку зниження насиченості). Такий ефект забезпечений впливом на рідину високого тиску (показники перевищують різницю між тисками початкового та підсумкового тисків). Завдання мембрани - пропустити саму рідину (розчинник), але затримати наявні в ній речовини. Через перешкоду легко проходять молекули води, але інші частинки залишаються за перепоною.

Системи зворотного осмосу повсюдно використовуються для водоочищення, в тому числі - опріснення солоної води, а також - підготовки рідини до вживання в їжу. Як правило, роль очищувача в системі виконує напівпроникна мембрана з синтетичних матеріалів, здатна зупиняти собою різні високомолекулярні сполуки і пропускати низькомолекулярні. Таким чином в очищеній воді будуть відсутні нітрати і нітрити, залізо, аміак, фториди і сульфати, а також 99,9% інших забруднювачів. При цьому в воді збережуться кисень, вуглекислий газ, хлор. Наявність цих речовин дозволяє зберігати смак води. Навіть очищена практично до стану дистиляту вона залишається смачної і приємною.

Застосування фільтру сприяє і іншим позитивним змінам:

  • зменшується жорсткість води;

  • зникає сторонній запах;

  • вода набуває смак джерельної.

Сучасні системи зворотного осмосу актуальні і для підготовки технічної води. Такі установки застосовуються в багатьох сферах промисловості, завдяки чому істотно знижується сила впливу на деталі і механізми, що дозволяє поліпшити їх експлуатаційні характеристики і продовжити термін служби.

Домашня установка зворотного осмосу забезпечує найвищу ступінь фільтрації води, скорочує вміст у ній неорганічних речовин до 2%, повністю усуває з рідини шкідливі для здоров'я людини елементи, зберігаючи кисень.

Мембрана - основний елемент фільтра зворотного осмосу

Системи зворотного осмосу функціонують завдяки встановленій в них напівпроникною мембрані. Дана деталь конструкції може мати різні розміри і текстуру. У більшості моделей систем встановлені рулонні мембрани. Для виробництва мембранних елементом можуть бути використані композитні матеріали або ацетатцеллюлозе.

Як працює фільтр зворотного осмосу? Рідина під тиском проводиться через мембранний елемент, на якому затримуються практично всі розчинені речовини. Тиск для запуску системи називається осмотичним. При досягненні необхідної величини впливу вода починає тиснути на мембрану з силою, достатньою для того, щоб молекули H2O подолали перешкоду. Для того, щоб очистити морську воду, потрібно впливати на рідину тиском в 40-70 атмосфер. Для очищення прісної води досить показників 6-12 атмосфер.

Потрапляючи в мембрану рідина розділяється на 2 потоку:

  • пермеат - вже очищена вода;

  • концентрат - вода з домішками.

Концентрат піддається впливу зовнішнього тиску (його величина більше осмотичного) і просувається через мембрану в зворотному напрямку. Таким чином вода потрапляє в перміат, підвищуючи його рівень, а забруднення залишаються за перепоною, звідки виводяться в дренажну систему.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?