ЄС висунув невідкладну вимогу Росії по Криму
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

ЄС висунув невідкладну вимогу Росії по Криму

ЄС висунув невідкладну вимогу Росії по Криму
Джерело:  online.ua

Керівництво Євросоюзу миттєво відреагувало на чергову кричущу провокацію команди російського президента Володимира Путіна в українському Криму, пов'язану з незаконним засудженням кримських татар. Офіційний Брюссель вимагає від Кремля дотримуватися прав людини на окупованому півострові.

Джерело: Twitter представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано

Представник ЄС підкреслив, що вироки, винесені Ленуру Халілову, Руслану Месутову, Руслану Нагаєву і Ельдару Кантемірову, неприйнятні. Він закликав Кремль дотримуватися міжнародних стандарті вв області прав людини та інші зобов'язань відповідно до міжнародного права в незаконно анексованому Криму.

Вироки кримським татарам

Чотирьом кримським татарам 16 серпня військовий "суд" Росії виніс суворі вироки - політв'язнів з окупованого Криму відправили до в'язниці на термін від 12 до 18 років.

Їх затримали ще 10 червня 2019 роки після обшуків за місцем проживання. З тих пір вони залишаються в ув'язненні. Російська влада звинувачує кримських татар в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір аль-Іслямі", яка нібито причетна до терористичної діяльності.

У російському суді не представили жодних доказів тих звинувачень, які висунули кримським татарам. До речі, по цій же справі в вересні минулого року в Росії засудили ще сімох жителів Криму. Кожен з них отримав покарання у вигляді не менше 13 років позбавлення волі.

Україна вже висловила протест через кричущі порушення прав людей Росією в окупованому Криму. Український глава Володимир Зеленський закликав Кремль негайно припинити переслідування кримьских татар і негайно звільнити незаконно засуджених людей. Він також закликав міжнародне співтовариство відреагувати на провокації Росії.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм