IP-домофон: зручність та безпека
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

IP-домофон: зручність та безпека

IP-домофон: зручність та безпека
Джерело:  online.ua

IP-домофон — під'єднаний до інтернету девайс, за допомогою якого відвідувачі можуть увійти до будівлі. IP в назві означає, що це смартпристрій, який слідує інтернет-протоколу. До інтернету такий домофон під'єднується через комп'ютерний сервер чи локальну мережу LAN. Це дає йому змогу передавати великі обсяги інформації. IP-домофони стають все більш популярними завдяки тому, що сприяють підвищенню безпеки та є джерелом додаткового комфорту.

Що являє собою смартдомофон

IP-відеодомофон створює якісний аудіо- та відеоконтакт відвідувачів будинку та його мешканців, у ході якого мешканці вирішують, пустити до оселі гостя або відмовити йому. IP-камера монтується у дверний дзвінок або поруч із ним, це дає змогу людям усередині будівлі побачити обличчя людини, яка має намір увійти всередину, та поговорити з нею. У разі позитивного рішення запит на доступ до входу схвалюється. Смартдомофон можна описати як пристрій, що об'єднав бездротові хмарні технології зі зручним керуванням.

Принцип роботи IP-домофону

IP-домофон — це система внутрішнього зв'язку, його робота — передавання даних між головними станціями та підстанціями через інтернет.

Головні компоненти смартдомофону:

  • Базова, або майстер-станція. Вона розміщується біля входу, часто містить відеокамеру. Базова станція запускає систему. Саме з нею взаємодіють відвідувачі, щоб зв'язатися із мешканцями будівлі.

  • Камера з мікрофоном. Відеотехнологія, якою оснащена майстер-станція. Камера показує картинку під час відеодзвінка, а мікрофон надає можливість переговорюватися відвідувачу та резиденту.

  • Підстанції, або термінали. Це бездротовий пристрій, який дає змогу мешканцям будівлі бачити відвідувачів, взаємодіяти з ними та надавати їм доступ усередину. Термінал може бути обладнаний відеокамерою (не обов'язково).

  • Блокування/розблокування дверей. Магнітний, іноді електронний пристрій, що відчиняє двері. Якщо він відсутня, мешканцям будівлі потрібно самостійно йти до дверей, відчиняти їх та впускати відвідувача.

Як користуватися IP-домофоном

Відвідувач взаємодіє із майстер-станцією: із запропонованого переліку він вибирає того, кого збирається відвідати. Після цього станція активує передачу даних через інтернет та запускає живе відео. Сигнал надходить на термінал, і людина, яка перебуває у будинку, розмовляє з відвідувачем. Якщо IP-домофон має двосторонній відеозв'язок, відвідувач також бачить мешканця будинку. Якщо відеозв'язок односторонній, відвідувач лише чує голос.

За допомогою терміналу резидент розблоковує замок та впускає відвідувача. Все, що для цього потрібно, — натиснути кнопку «відчинити». Майстер-станція отримує сигнал, двері відчиняються.

Деякі IP-домофони протягом усього контакту ведуть відеозапис. До того ж відеозапис вмикається і тоді, коли резидента немає у приміщенні. Повернувшись, він може переглянути відеозапис і дізнатися, хто приходив до нього за його відсутності.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм