Час надіти різні шкарпетки: 21 марта весь світ відзначає День людей із синдромом Дауна
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Час надіти різні шкарпетки: 21 марта весь світ відзначає День людей із синдромом Дауна

Час надіти різні шкарпетки: 21 марта весь світ відзначає День людей із синдромом Дауна
Джерело:  online.ua

У неділю, 21 березня 2021 року весь світ відзначає День людей із синдромом Дауна. В цей день у всіх куточках нашої планети проводиться масова акція різнокольорових шкарпеток, спрямована на привернення уваги громадськості до проблем сонячних дітей і людей. Люди одягають шкарпетки з різними візерунками і різних кольорів, щоб відчути, як це - бути не таким як усі і жити під пильними поглядами оточення, а також щоб показати, що обмеження у вигляді 47 хромосом створює зовсім не природа, а суспільство зі своїми стереотипами і упередженнями. У Всесвітній день людей з синдромом Дауна ONLINE.UA ділиться історіями успішних людей з синдромом Дауна, які перевернуть ваше уявлення про це захворювання.

Синдром одержав назву на честь англійського лікаря Джона Дауна, який вперше описав його ще в 1866 році. Зв'язок між походженням генетичної патології і зміною кількості хромосом була виявлена тільки в 1959 році французьким генетиком Жером Лежен. У суспільстві зневажливо вважають, що через генетичні порушення люди з синдромом Дауна не можуть повноцінно жити, вчитися і працювати. Але це не так! Багато сонячних люди вже довели світові, що синдром Дауна не вирок і з таким діагнозом можна досягти великого успіху в житті і кар'єрі.

Пабло Пінеда

Знаменитий на весь світ 45-річний іспанський актор, який в 2009 році отримав "Срібну мушлю" кінофестивалю в Сан-Себастьяні за кращу чоловічу роль у фільмі "Я теж", в якому зіграв роль університетського викладача з синдромом Дауна. У Пабло є диплом викладача, бакалавра мистецтв і диплом в галузі педагогічної психології, завдяки яким він став першою в Європі людиною з синдромом Дауна, яка отримала університетську освіту.

Варто зауважити, що Пабло Пінеда - другий актор із синдромом Дауна, який отримав міжнародну кінонагороду. Першим був Паскаль Дюкуенн, що розділив приз за кращу чоловічу роль в 1996 році в Каннах.

Джеймі Брюер

35-річна американська акторка з синдромом Дауна, яка відома всім шанувальникам серіалу "Американська історія жахів". Крім акторської кар'єри, Джеймі досягла чималих висот в світі моди - в 2015 році вона з'явилася на подіумі тижня високої моди в Нью-Йорку і показала наряд від дизайнерки Керрі Хаммер. Джеймі, незважаючи на свій діагноз, постійно розвивається всебічно. Вона грає в театрі, пише книги, малює, а також активно відстоює права інвалідів. У 2018 році Брюер дебютувала на Бродвеї в п'єсі "Емі і сироти". За свою роль вона отримала премії "Драма Деск" і "Театральний світ".

Мадлен Стюарт

Найвідоміша модель з синдромом Дауна, яка стала першою в світі професійною моделлю з такою хворобою. Мадлен рекламує одяг, косметику і сумки, бере участь у модних показах і фотосесіях. У Instagram у дівчини понад 340 тисяч передплатників. Вона вже двічі з'являлася на подіумі Тиждень моди в Нью-Йорку, ставши другою моделлю з синдромом Дауна на цьому заході після Джеймі Брюер. Стюарт використовує свою популярність також для того, щоб змінити ставлення людей до страждаючих синдромом Дауна.

Карен Гаффні

Ця жінка стала першою людиною з синдромом Дауна, що перепливла Ла-Манш. Вона встановила кілька рекордів, завоювала золото Паралімпійських ігор з паралізованою ногою. Крім того, Гаффні є почесним доктором Університету Портленда. Вона активно займається благодійністю, керує організацією, яка допомагає в адаптації дітей з обмеженими можливостями, в тому числі з синдромом Дауна.

Богдан Кравчук

Це перший українець з синдромом Дауна, який закінчив університет. Богдан дуже ерудований - він знає англійську мову, напам'ять пам'ятає столиці майже всіх країн світу і знаменні дані з історії України, добре володіє комп'ютером. При вступі до університету молодий чоловік набрав 160 з 200 можливих балів.

Всесвітній день людей з синдромом Дауна 2021 - акція шкарпеток

Щоб підтримати сонячних людей, сьогодні, в Міжнародний день людини з синдромом Дауна, усі небайдужі можуть долучитися до акції різних шкарпеток. Для цього слід надіти незвичайний аксесуар і показати всім оточуючим, що ви готові прийняти "особливих" людей в своєму серці.

Покажете себе і світу, що ви - частина позитивних змін в суспільстві!

Раніше ONLINE.UA розповідав зворушливу історію про вчительку з Луїсвілла, яка стала справжньою героїнею сучасності і підкорила серця мільйонів людей в усьому світі своїм благородним вчинком. Вона запросила до себе на весілля всіх дітей свого класу - це були "особливі" діти з синдромом Дауна, які створили на святі неповторну атмосферу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм