Коли потрібно переходити на літню гуму в 2022 році — діючі правила в Україні
Категорія
Авто-мото
Дата публікації

Коли потрібно переходити на літню гуму в 2022 році — діючі правила в Україні

Коли потрібно переходити на літню гуму в 2022 році — діючі правила в Україні
Джерело:  online.ua

Зима добігає кінця, тому скоро перед українськими водіями постане питання заміни зимової гуми на літню. Гід Онлайн розібрався, коли потрібно міняти зимову резину на літню в Україні згідно з діючими у 2022 році Правилами дорожнього руху та чи обов'язково це робити.

Коли краще переходити на літню резину?

Фото: envato.com

Виробники рекомендують переходити з зимової резини на літню, коли температура навколишнього середовища стабільно триматиметься вище позначки +7°C.

В інакшому випадку літня гума втратить свої властивості – при промерзанні вона стає «одубенілою» та починає пробуксовувати. Якщо враховувати кліматичні умови нашої країни, найбільш оптимальною буде заміна шин на літні в останній декаді березня.

Коли міняти зимову резину на літню в Україні?

Згідно з новим законопроєктом, який був розроблений Кабміном України, та невдовзі має бути прийнятий Радою, використання зимових шин буде обов’язковим у період з 1 жовтня по 31 березня. Враховуючи це нововведення, водії мають переходити на літні шини 31 березня. Наразі ж у ПДР немає чітких вимог щодо термінів переходу на літню гуму.

Чому не варто їздити на зимовій гумі влітку?

Зимова гума не призначена для використання в літній період і на це є декілька вагомих причин:

  • Гірше зчеплення. Зимова гума створена таким чином, щоб залишатися еластичною при мінусовій температурі. До її складу додається багато каучуку та кремнієвих полімерів. При перевищенні температурної поділки +5°C зимові шини гірше справляються зі зчепленням. В результаті виникає ризик аварійних ситуацій при різкому гальмуванні або поворотах на швидкості.

  • Малюнок протектора. «Узори» на протекторі літніх та зимових шин суттєво відрізняються. У першому випадку вони забезпечують відведення води, а у другому – ще й багна. Тому, якщо використовувати зимову гуму на сухих літніх трасах, автомобіль буде гірше слухатись керма, збільшиться гальмівний шлях. А ще доведеться витрачати більше палива, адже у зимової гуми вища опірність коченню.

  • Швидкий знос. Зимова гума помітно м'якша за літню, тому на неї гірше впливає перегрів. При їзді в теплу суху погоду по асфальтованим дорогам зимові шини дуже швидко зношуються. Так, впродовж одного літнього сезону можна повністю вичерпати ресурс одного комплекту зимових шин, яких би вистачило на декілька років їзди по зимовим дорогам.

Скільки служать шини і як визначити, що їх час міняти?

Фото: envato.com

Якісна гума, що використовується відповідно до сезону, для якого вона призначена, цілком може прослужити 3-5 років. Вона не втрачатиме свої експлуатаційні властивості. Деякі виробники стверджують, що їхні шини можна використовувати й довше, але максимальним порогом для експлуатації найякіснішої гуми є термін в 10 років.

У будь-якому випадку, за станом гуми потрібно пильно стежити. Перед тим, як замінювати зимові шини на літні, чи навпаки, необхідно ретельно їх оглядати на наявність пошкоджень чи слідів зносу. Найпершими ознаками того, що шини потрібно міняти, є поява тріщин та деформація гуми.

Шини, які були пробиті та ремонтувалися, зрозуміло, мають менший термін експлуатації у порівнянні з шинами, до яких було дбайливе відношення. Якщо ж явних пошкоджень чи дефектів на гумі немає, визначити степінь зносу шин дещо важче. Для цього потрібно звернути увагу на спеціальні виступи на дні канавок протектора. Заміна шин необхідна, коли поверхня протектора знаходиться на одному рівні з цими виступами.

Яким би досвідченим водієм ви не були, огляд шин перед заміною краще доручити професіоналам на станції техобслуговування. Співробітники СТО використовують спеціальні прилади – глибинну лінійку чи штангенциркуль. Це дає можливість з точністю до міліметра виміряти зношеність протектора на різних ділянках шини та зрозуміти, чи немає нерівномірного зносу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм