Найкращий вік для вагітності — у скільки років потрібно народжувати
Категорія
Онлайн Гід для Мам
Дата публікації

Найкращий вік для вагітності — у скільки років потрібно народжувати

Найкращий вік для вагітності — у скільки років потрібно народжувати
Джерело:  online.ua

Питання про те, в якому віці жінці краще народжувати свою першу дитину, викликає неабиякі суперечки навіть в медичному середовищі. Они кажуть, що 20 років - рано, інші стверджують, що в 40 - пізно. У скільки ж років краще народжувати першу дитину, щоб вагітність пройшла легко, а дитина народилася здоровою? ОнлайнГід для Мам дізнався кращий вік для вагітності і розповідає, коли краще народжувати з медичної точки зору.

Дійсно, в людському суспільстві статеве дозрівання наступає дещо раніше, ніж соціальна зрілість. Виходить, що юнаки та дівчата років до 20-22 років фізіологічно вже здатні народжувати дітей, хоча і не зовсім зрілі навіть в статевому плані, а за соціальними стандартами самі ще вважаються дітьми, потребують допомоги та підтримки батьків.

В якому віці краще не народжувати?

Фото: envato.com

Молоді жінки рідко бувають готові до материнства як фізично, так і психологічно. Це створює небезпеку для майбутньої матері і для дитини - і під час вагітності, і після народження дитини.

Молода мама, часто ще не готова взяти на себе відповідальність за життя, здоров'я і виховання дитини, страждає сама і травмує дитячу психіку.

Коли краще народжувати в перший раз?

Фото: envato.com

Жінки у віці від 20 до 30 років знаходяться в розквіті фертильної (дітородної) функції. Психологічно, вони більш зрілі і відповідальні, ніж дівчата до двадцяти. Однак саме відповідальне ставлення заважає їм поспішати з дітонародженням: адже освіта щойно отримана, але немає ще ні кар'єри, ні впевненості в завтрашньому дні.

Раніше, за медичними канонами, жінки, що народжували свого первістка у віці старше 25 років, відносилися до категорії "старшого віку". Тепер ця планка все більше зсувається на вік 35 років і старше.

Медики впевнені, що вже після 25 років в жіночому організмі починаються процес стоншування стінок судин, а в цілому в організмі, і в яєчниках зокрема, накопичуються пошкодження генетичного матеріалу, пов'язані з несприятливою екологічною обстановкою, різними шкідливими звичками і навіть банальними хронічними стресами.

Ось чому лікарі як і раніше рекомендують: якщо є можливість, краще першої дитини народити у віці до тридцяти років.

Коли ще не пізно народжувати?

Фото: envato.com

В організмі жінок, які переступили тридцятирічний рубіж, починаються процеси, що ведуть до зниження дітородної здатності. Головна зміна, що негативно позначається на фертильній функції, - зниження вироблення жіночого статевого гормону - естрогену.

Це призводить до порушення функції нирок і серцево-судинної системи, а під час вагітності такі зміни сприяють підвищенню кров'яного тиску, розвитку пієлонефриту вагітних, в кінцевому ж рахунку ведуть до гестозу. Гестоз - це серйозне ускладнення другої половини вагітності, що загрожує як життя матері, так і життя ще не народженої дитини.

Ще один неприємний наслідок зниження рівня естрогену: все менше менструальних циклів супроводжуються дозріванням і виходом яйцеклітини з яєчників - овуляцією. Все більша кількість менструальних циклів виявляються ановуляторними. Крім гормонального спаду, жінок у віці старше 30 років підстерігають травми і розриви родових шляхів, що пояснюється зниженням еластичності тканин.

Але є у народження дитини у віці старше 30 років і свої незаперечні переваги.

  • По-перше, до тридцяти років жінка зазвичай досягає того соціального рівня і матеріальної забезпеченості, які дозволяють їй досить впевнено дивитися в майбутнє.

  • До 30 років жінка дозріває психологічно: вона вже багато знає про життя, багато чого вміє.

  • Такій жінці є що запропонувати своїй дитині не тільки в матеріальному плані, але і в духовному.

Важливим фактором, що сприяє благополучному перебігу і вирішенню вагітності у жінок старше тридцяти років, є їх готовність виконувати всі лікарські рекомендації, дотримуватися здорового способу життя, відвідувати необхідні заняття і процедури.

Чи можна народжувати після 40 років?

 Фото: freepik.com

Вагітність для жінки у віці старше 40 років може стати або покаранням, або подарунком долі. З одного боку, чим старше жінка, тим вище ймовірність народження у неї дітей з генетичними відхиленнями і аномаліями. З іншого боку - ймовірність народження здорової дитини все ще висока, а ось жіночий організм, який отримав гормональну струс, немов проживає другу молодість.

Психологічно народження дитини для жінки у віці 40+ може бути або непосильним навантаженням, або чудовою можливістю ще раз або в перший раз відчути себе мамою. Діти, народжені дорослими матерями, мають шанс отримати від батьків, які вже не поспішають в гонитві за кар'єрою, додаткові порції любові і турботи. Ці діти мають шанс на кращу освіту і більше уваги з боку батьків.

Для жінки народження дитини (незалежно від віку) - серйозне випробування, новий життєвий етап, що змушує переглянути все своє минуле життя і переоцінити свої досягнення та пріоритети. Тільки готовність жінки до материнства, її позитивний настрій мають головне значення як в питанні "бути чи не бути", так і в самому перебігу вагітності.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм