Щедрик до Різдва: незвичайні версії знаменитої колядки, які варто почути
Категорія
Привітання
Дата публікації

Щедрик до Різдва: незвичайні версії знаменитої колядки, які варто почути

Щедрик до Різдва: незвичайні версії знаменитої колядки, які варто почути
Джерело:  online.ua

Понад століття тому світ почув українську народну пісню "Щедрик" в обробці композитора Миколи Леонтовича. У світі її знають як Carol of the Bells, і щороку напередодні Різдва сотні музикантів по всьому світу записують все нові і нові версії знаменитої колядки. ONLINE.UA зробив подобрку найкращих і незвичайних версій українського Щедрика, які варто почути - послухайте, як звучав Щедрик в оригінальній версії, і як колядку відтворюють в світі сьогодні.

Оригінальна версія Щедрика

Англомовна версія Carol of the Bells відома в усьому світі як символ Різдва, хоча не кожна людина знає, що коріння цієї пісні - українські. Композитор Микола Леонтович шліфував пісню довгі роки: з 1901 по 1919 рік було випущено п'ять нових версій. 5 жовтня 1921 року "Щедрик" потрапив за океан і на українській мові зазвучав в нью-йоркському Карнегі-Холі.

Кращі версії українського Щедрика

На сьогоднішній день український Щедрик має сотні версій, записані різними музикантами майже у всіх куточках нашої планети. Легендарну колядку переспівують кращі голоси з усього світу.

Одну з версій Щедрика виконала дитяча вокальна група Libera, в яку входять учасники церковного хору хлопчиків приходу Святого Філіпа в Лондоні.

Не можна не відзначити версію Щедрика у виконанні знаменитого американського гітариста-віртуоза Ела ді Меола, який включений в список найкращих гітаристів усіх часів і неодноразово визнавався кращим гітаристом світу.

Версія Щедрика для віолончелей, виконана американським колективом The Piano Guys, підкорила мережу ще в 2011 році. На сьогоднішній день відео набрало більше 38 млн просмотрів.

Одну з найбільш зворушливих версій Щедрика виконав хор Собору Святого Павла в Лондоні, якому понад 900 років.

У 2013 році свою фортепіанну версію "Щедрика" представив британський піаніст і композитор Девід Хікен. Українську колядку Девід записав не де-небудь, а на Гавайях.

У позаминулому році мережу підкорила англомовна версія "Щедрика", яку виконали представники Збройних сил США.

А ось версія "Щедрика", виконана Mormon Tabernacle Choir з симфонічним орекстр Temple Square. Її виконали 470 осіб, з яких 360 були солістами хору та 110 музикантами в оркестрі.

Версія "Щедрика" на скрипці. Її відтворила Ліндсі Стірлінг.

Відома композиція прозвучала і з вуст популярної української співачки Тіни Кароль та дитячого хору. Відео знімали на тлі древніх фресок і мозаїк Софійського собору в рамках проекту Різдвяна історія.

Перед Різдвом 2020 український гурт The Hardkiss представив ще одну версію "Щедрика" в новій обробці. Артистам вдалося поєднати різдвяну композицію зі своїм хітом "Helpless"

Наприкинці 2020 року український Щердрік виконали військові ВПС США, які записали колядку в новому виконанні і адресували її в якості привітання з Новим роком та Різдвом 2021 для України і українців.

Раніше ONLINE.UA робив добірку новорічної музики з піснями на Новий 2021 рік, які зарядять настроєм.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм