Змінюємо систему: про важливий меморандум з "Укроборонпромом"
Категорія
Blogs
Дата публікації

Змінюємо систему: про важливий меморандум з "Укроборонпромом"

Валентин Бадрак
Валентин Бадрак

Про те, які кроки здійснюються для якісного переозброєння української армії - у блозі Валентина Бадрака на ONLINE.UA

13 квітня Ліга оборонних підприємств України підписала меморандум про співробітництво з державним концерном «Укроборонпром». Вважаємо, що це суттєве досягнення, яке демонструє трансформацію мислення, в тому числі, державного сектору. Ми маємо ситуацію, коли держава рухається до державно-приватного партнерства, навіть попереду закону – тому що досі у нас немає закону про державно-приватне партнерство у сфері оборонно-промислового виробництва.

Я хочу пояснити позицію Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння. Ми достатньо суттєво критикували систему переозброєння, систему управління оборонною промисловістю в Україні, але сьогодні йдемо на таку співпрацю з державною структурою. Чому так? Тому що система в Україні потребує суттєвої трансформації: змін потребує і законодавче поле, і сама структура управління оборонної промисловості. Центр тяжіння має бути перенесений в Кабінет міністрів, виконавчу владу. Але разом з тим ми розуміємо, що рішення щодо такої трансформації належить до компетенції президента України, і тому з боку безпосередніх виконавців (якими є команда «Укроборонпрому») це можна окреслити як мистецтво можливого.

Є вже достатньо солідний результат – домовленість про створення модернізованого бронетранспортера БТР-60 на базі технологічних досягнень «Укроборонпрому» і підприємства «Практика», яке є одним з підприємств Ліги оборонних підприємств України.

Тобто, ми одразу кажемо, що такі завдання, як об’єднання зусиль, ми заповнюємо конкретними проектами…

Сподіваюсь, що головним результатом наших зусиль стане створення в Україні належної системи переозброєння українського війська.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм