Демони, ангели, чаклуни – 5 книг в жанрі фентезі
Категорія
Blogs
Дата публікації

Демони, ангели, чаклуни – 5 книг в жанрі фентезі

Ігор Бондар-Терещенко
Ігор Бондар-Терещенко

На тлі сірої буденщини – причому не обов’язково в літературі – іноді кортить вирушити в подорож у паралельний світ зовсім інших, фантастичних історій. Магія, чаклунство, таємниці можуть чекати нас лише тут, і неважливо, в якому форматі нам це пропонують: розбійницькому романі чи кримінальному трилери - задоволення від тексту завжди гарантоване.

Анджей Сапковський. Вежа блазнів. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Книга культового автора циклу про Відьмака – це розбійницький роман, головний герой якого – юнак на ім’я Рейневан – тільки те й робить, що потрарляє в численні халепи. Тікає від братів-лицарів Стерчі, з чиєю родичкою він щойно кохався, рятується від найманих вбивць, грубих селян, міських стражників, ченців інквізиції і адептів таємничого магічного ордену. Іноді навіть у хитросплетіннях політичних і релігійних розбіжностей епохи 15-го століття розібратися легше, ніж із тим, хто саме женеться за юнаком. Якщо ж додати суцільну магію, чаклунство і знахарство, які трапляються  на кожному шляху, то історична епопея здаватиметься містичним трилером. що постала перед нами, досить докладна і розібратися не складе труднощів. Не обійшлося також без міркування про релігію, які перемежовуються кривавими картинами інквізиції вкупі з діяннями послідовників Яна Гуса. Усе це робить з головного героя класичну фігуру казкового гультяя-правдолюба, схожого одночасно на Д’Артаньяна і Тіля Уленшпігеля. Що ж до назви роману – то це мало не метафора чергової висоти – Вежі Блазнів – яку закоханому юнакові требо обов’язково підкорити.

Ніл Ґейман. Зоряний пил. – К.: КМ-Букс, 2017

Цей захоплюючий роман – чудове фентезі, що нагадує казку для дорослих. За сюжетом, що відбувається у вікторіанську епоху, молодий сільський хлопець живе в селищі, яке мало б чим відрізнялося від сусідських, якби не стіна, яка відділяє його від Чарівної країни. Так само юний Трістан мало чим різниться від своїх однолітків, хіба що незвичністю свого походження. Справа в тому, що його батько свого часу був закоханий в юну продавщицю кришталевих квітів, яка торгувала ними на щорічному ярмарку в їхньому селі. Про свого сина він би й не дізнався, якби одного разу з Чарівної країни йому не надіслали немовля. Син виявився не менш романтичною особою, він закоханий у найгарнішу дівчину Англії, яка, однак, виявляється доволі примхливою. Коли хлопець попросив про один-єдиний поцілунок, вона пообіцяла його тільки в обмін на зірку, яка на їх очах впала з неба. Саме так розпочалася довга дорожня епопея юного Трістана. Хлопець навіть не підозрював, що, вирушивши виконати бажання своєї коханої, він стане учасником неймовірних подій, зустріне на своєму шляху відьом, єдинорогів та інших казкових створінь, злих і добрих, і врешті-решт дізнається, хто він є насправді.

Андре Нортон. Чаклунський світ. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Історія прибульця з нашого сьогодення до магічного світу – це карколомні пригоди, психологічна напруга, розгадки безлічі таємниць і ще чимало чого, загадкового і містичного, що чекає на головного героя. За сюжетом, відставний полковник розвідки Саймон Трегарт, рятуючись від переслідувачів, зустрічає незнайомця, який пропонує йому допомогу. Недовго думаючи, Трегарт погоджується, але потрапляє в чарівний чаклунський світ, паралельний нашому. Загалом це загадкове місце - магічна земля, куди можна потрапити тільки крізь ворота-портали, створені стародавньою расою, яка колись там мешкала. Так само чаклунський світ - це місце, де правлять жінки, що володіють надприродними здібностями. Тож тепер нашому мандрівнику в часі та просторі доведеться освоїтися на землях своєї нової батьківщини. Карколомні пригоди, звісно, не забаряться, оскільки життя в цьому чаклунському світі виявилося складним і сповненим інтриг та небезпек.

Виктор Хорунжий. Звездные ангелы. Новый мир. – К.: Саммит-книга, 2018

Таких метаморфоз, як у цьому героїчному фентезі ми давно вже не зустрічали в літературі. Дві героїні, дві красуні-сестри з цього роману про фантастичні перетворення навіть не підозрювали, який сюрприз підготувала їм доля в рік повноліття. Кеті і Еліс живуть в тихому містечку, вчаться в університеті, люблять курячі крильця, приготовані батьком-поліцейським, який чесно намагається бути добрим батьком сімейства без матері. Від мами у дівчат - лише таємничі знаки на плечі, розшифрувати які вони, нарешті, беруться. Втім, особливого сюрпризу, чесно кажучи, не передбачається - одній з них часто сняться сни, в яких вона літає, а магічна Книга дає підказку про їх справжнє призначення, перенісши в іншу, паралельну реальність. Чи варто казати, що тепер наших героїнь чекають небезпечні пригоди в потойбічному світі, чужі планети і міжзоряні портали, а літати їм доведеться майже завжди, причому наяву. А чим ще повинні займатися зоряні ангели, хоч більш за все дівчата мріють повернутися додому? «– Глупые ангелы, – грустно произнес Ирвик, за тысячи лет одиночества привыкший разговаривать сам с собой. – Бессмертие не дар, а великое испытание… И пройти его вам придется именно теперь. Вскоре начнется самая сложная борьба – за свое место под Звездой. И тут без меня вам не справиться. Потому что именно я, Ирвик, – Смерть Ангелов!»

Улісс Мур. Двері у міжчасся. – Х.: АССА, 2018

Магічні знаки з’являються вже на початку цієї книги, коли в старому маєтку оселяється родина з двома дітьми – саме на таких умовах заповідав продати дім його колишній власник. Друга загадка – це таємничий щоденник, знайдений на віллі, який написаний мовою, яку годі розшифрувати. По-третє – двері, подряпані невідомою істотою, які ведуть невідомо куди, і старий слуга дуже сподівається, що нові господарі так і не дізнаються, куди саме. Утім, розгадати всі таємниці нового житла беруться саме вони – два 11-річні близнюки, на яких сподівався колишній господар. Лише за один день, поки батьків не було вдома, вони встигають організувати пошуки привиду, розшифрувати закодовані послання та відчинити загадкові двері, за якими на них чекають неймовірні пригоди. «Сьогодні Джейсон почув щось особливе: квапливі кроки на верхньому поверсі. Він нашорошив вуха: і от знову – ті ж самі звуки! Від хвилювання хлопець стиснув губи. – Отже, ти нагорі… - промурмотів він невідомому супротивнику, немовби вони кинули виклик один одному».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм