"Варшавська битва 1920": фільм та історія. Висновки для нас
Категорія
Blogs
Дата публікації

"Варшавська битва 1920": фільм та історія. Висновки для нас

Андрій Булґаров
Андрій Булґаров

Ну вибачайте, фільм Єжи Гофмана «1920 Варшавська битва / 1920 Bitwa Warszawska» я подивився тільки зараз. Можна подумати ви всі його подивилися у 2011 році, коли саме він і вийшов у прокат. Майже впевнений, що ця стрічка славетного режисера пройшла повз вашої уваги. І насамперед тому, що тоді більша частина населення України скоріш за все просто не сприйняли б його. Чому? А тому що фільм просто ода русофобству. 

Якщо коротко, то фільм про знамениту битву, у якій кінна армія червоного командарма Тухачевського була розгромлена військами нововідновленої після Першої світової війни Речі Посполитої під командуванням Юзефа Пілсудського. 
От рядок з офіційного релізу стрічки: «Ця битва, що дістала назву "Чудо на Віслі", зупинила просування "червоної пошесті" комунізму в Європу та майже на 30 років зруйнувала більшовицькі плани "світової революції".

І це зараз жодне слово з цього рядка не викликає дисонансу, але тоді, у 2011 році, ми були настільки наївними і так вірили «браттям з-за порєбріка» що навіть уявити собі не могли, що ці ватні орди вже через декілька років почнуть нас вбивати і мріяти про наше повне і остаточне знищення. 
Зрозуміло, що цей фільм не «Огнем і мечем». Та й цілі у нього інші. Наприклад, антирадянська, а фактично антиросійська пропаганда. А в пропагандиському фільмі що показують, то і істина. Так що же хотів показати цим фільмом Гофман?

По-перше, не важливо яка Росія - царська, більшовицка, чи путінська – поки вона існує, жодному її сусіду не буде спокою. І по-друге, Польща - друг України. Чого тільки вартує фраза Пілсудського, коли він каже що ми візьмемо Київ, і віддамо його українцям. А потім коли його вітають з успішною перемогою над більшовиками в Києві, він каже, що якщо українці не згуртуються і не підтримають Петлюру, вся польська перемога нічого не варта, і червоні знов будуть у Києві. 

Ну й окрема вдячність пану Єжи за звукове супроводження ходи комуняцьких орд. Це було епічно.

І ще дві думки. Тому, хто там зараз займається інформаційною політикою у державі слід замислитися над тим, щоб цей фільм пустити у широкий прокат, бо уявіть собі, фільм навіть не має українського перекладу! І взагалі, а не хоче ДержКіно врешті решт доручити Гофману зняти фільм про Україну і вже нашу боротьбу? 

А насправді, у фільмі дуже багато аналогій з нашими сьогоднішніми подіями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм