Украина одержала важную победу в войне с Россией
Категорія
Blogs
Дата публікації

Украина одержала важную победу в войне с Россией

Михайло Гончар
Михайло Гончар

Про важливу газову перемогу України у гібридній війні з Росією - у відеоблозі Михайла Гончара на ONLINE.UA

Ми наближаємось до екватору опалювального сезону. Тиждень між Старим Новим роком і Водохрещем - це і є той екватор, який ми маємо пройти.

Прогнози про те, що вже на початку року в українських газосховищах не вистачатиме газу, і споживачі почнуть мерзнути, не справдились. Попри всю потужну кампанію, організовану, значною мірою, з-за меж України, за сприяння "Газпрому", який пророкував не тільки нам, але й Європі холодну зиму через те, що українці не запаслись достатньо газом.

Тим не менше, перший удар морозної стихії, який припав на Різдвяні свята, наша енергетична система витримала, ніхто не замерз. Європа також не замерзла, незважаючи на всі ті графіки й діаграми, які показували російські ЗМІ, про те, що ось-ось "Нафтогаз" розпочне крадіжки газу з транзитного потоку, яким Росія забезпечує країни Європейського Союзу. Нічого цього не відбулося. Та, власне, й не мало відбутися.

Енергетичний фронт – це один з фронтів війни гібридного типу, яку веде Росія проти України. На тижні, що минув, у Кремлі була велика спокуса скористатися погодними умовами з тим, щоби, виставивши Україну винуватцем крадіжок газу і ненадійним транзитним партнером, припинити транзит газу через Україну до Європейського Союзу. Звісно, зваливши всю провину на українську сторону.

Читайте також: Чекаємо на улюблену пісню: в Україні попередили про сюрпризи від "Газпрому"

Аргументація проста і "переконлива" - начебто мало газу в українських підземних сховищах, українцям не вистачає самим, і тому вони "тырят газ" із транзитного потоку. Так не сталося: попри всю спокусу показати "кузькіну мать" і українцям, і Європі, все ж таки, взяло гору бажання заробити більше грошей, бо для Росії це теж зараз проблемно.

А на піку споживання в Європі "Газпром" забезпечує максимальні постачання до країн ЄC, попри те, що в самій Росії також непереливки, оскільки споживання газу різко виросло, бо практично вся територія РФ опинилась під дією арктичних мас.

Таким чином, те, що пройдено перший рубіж такої енерго-інформаційної війни, свідчить про те, що ми маємо запас міцності. Хоча попереду ще півзими, але, тим не менше, ми пройшли випробування і затяжним опалювальним сезоном, бо, пам’ятаємо, він розпочався на кілька днів раніше, ніж це зазвичай відбувається - в середині жовтня.

І, як то кажуть, коли пройдемо хрещенські морози, то далі вже на порозі буде Стрітення, де зима зустрічається з весною. Весна завжди перемагає. Але це буде в лютому. Я думаю, що в цей період матимуть місце рецидиви та спроби з боку Росії домогтися своїх цілей в тому, щоби трошки підморозити Європу і схилити її до підтримки проекту "Північний потік-2" в обхід транзитних країн і України передусім.

Але гадаю, що, попри всі пропагандистські зусилля, спрямовані на те, щоби розхитати становище всередині країни, ми пройдемо і цю зиму, як пройшли і дві попередні. Оскільки сила духу завжди перемагає силу неволі.

Читайте також: Путін знову обдурив свій "лохторат" у Криму

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм