Бігль — собака, з якою варто познайомитися
Категорія
Собаки
Дата публікації

Бігль — собака, з якою варто познайомитися

Бігль — собака, з якою варто познайомитися
Джерело:  online.ua

Порода Бігль в основному асоціюється із сімейними собаками, і саме в цій якості їх найчастіше і розводять. Не дивно! Адже це врівноважена, доброзичлива і волелюбна собака. Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати про бігля та кому таку собаку варто завести.

Звідки собака бігль?

Фото: envato.com

Сам термін «бігль» з'явився тільки в 1475 році - або, принаймні, з цього періоду відбувається перша документальна згадка про породу. До сих пір невідомо, від чого походить цей термін, і існують різні гіпотези на цей рахунок.

Згідно з однією з гіпотез, це слово має кельтське походження і означає «маленький», інша гіпотеза говорить про давнє французьке коріння цього слова. В цьому сенсі воно означає «відкрите горло» або «виття» і відноситься до здатності до тривалого виття цих тварин.

Порода бігль дуже швидко стала популярною у Великій Британії. На самому початку ці собаки належали найбагатшій і високопоставленій знаті. Сама королева Єлизавета I любила гончих і навіть внесла свій вклад в процес свідомого розведення.

Біглей досить часто використовували для полювання, звідси у них прекрасно розвинений нюх і мисливський інстинкт. Однак з часом вони були витіснені гончими, які брали участь в колись дуже модному полюванні на лисиць.

Порода бігль канула в лету на довгі роки, її відродження настало тільки в 19 столітті. Спочатку увагу, як і раніше, було зосереджено тільки на їх функції корисності (участь в полюванні), але з часом стали звертати увагу і на привабливий зовнішній вигляд бігля.

Як виглядають собаки породи бігль?

Фото: envato.com

Опис породи мало відрізняється від стандарту, встановленого в 19 столітті. Саме тоді люди почали помічати, як бігль виглядає. Раніше це не мало значення, адже собака виконувала тільки службові функції. Коли було помічено, що це також відмінний людський компаньйон, зовнішній вигляд став мати більше значення.

  • Це найменша порода гончих.

  • Бігль - маленький і кремезний, важить до 11 кг.

  • Голова міцна, середньої ширини з великим носом.

  • Вуха довгі, звисають, злегка закруглені.

  • Очі широко розставлені, але не вирячені і не посаджені занадто глибоко.

  • Лапи короткі, але сильні і м'язисті. Наявність заячої лапи вважається у цих собак дуже серйозним недоліком.

  • Хвіст сильний і високо поставлений, але не закручений, покритий густою шерстю.

  • Шерсть коротка і густа.

  • Очі завжди карі або темні.

Здоров'я собаки породи бігль

Фото: envato.com

Біглі - дуже стійкі, здорові і довго живучі тварини. В ході їх багаторічного розведення було важливо створити собаку, що ідеально підходить для полювання, а значить, для довгого перебування на вулиці.

У той же час бігль не повинен залишатися на вулиці цілий рік. Взимку, якщо залишити його в саду на кілька годин, він просто замерзне і захворіє, так що вдома йому буде краще.

Серед захворювань біглей можна зустріти синдром вишневого ока, який представляє собою випадіння слізної залози третього повіка. Це вимагає хірургічної допомоги ветеринара. Багато людей хочуть повністю видалити цю залозу, оскільки з нею є проблеми, але досвідчені ветеринари і заводчики застерігають від цього кроку, так як це може привести до синдрому сухого ока.

Іноді у собак цієї породи можуть виникати алергії, проблеми з вухами або епілепсія, але трапляється це дуже рідко.

Догляд за біглем

Фото: envato.com

Догляд за біглем не самий складний і трудомісткий. Собаки цієї породи линяють досить сильно, але тільки раз на рік. Їх шерсть жорстка, тому легко може застрягти в килимах, меблів та її відносно складно видалити.

У період линьки варто кілька разів на тиждень розчісувати собаку, щоб прискорити зміну шерсті. Поза цього періоду досить розчісувати раз в тиждень, і краще за все для цього підійде спеціальна гумова рукавичка.

Для біглей краще використовувати шампуні для короткошерстих собак. Можна ще протирати бігля кожен день вологим рушником, щоб видалити пил.

Також варто регулярно перевіряти кігті і підстригати їх у міру необхідності. Не можна забувати і про догляд за порожниною рота. Якщо накопичилося занадто багато зубного каменю, можливо, доведеться звернутися до ветеринара.

Харчування бігля

Фото: envato.com

Біглі не вимагають спеціальної дієти, можна вибрати звичайний комерційний корм. Однак важливо, щоб він був високої якості і забезпечував собаку усіма необхідними інгредієнтами для життя.

Скільки треба їсти біглю? Стільки, щоб задовольнити його щоденні потреби в калоріях і поживних речовинах з урахуванням віку, рівня активності і способу життя.

Порода бігль - характер та темперамент

Собака цієї породи вважається відмінним сімейним другом. Все тому, що бігль дуже прив'язаний до господарів, він ласкавий, привітний і в ньому немає агресії.

Біглі дуже сміливі і в той же час досить незалежні. Їх мисливські інстинкти дуже сильні, тому, відпустивши повідець, вони можуть кинутися вперед і бути глухі до всіх окриків господаря.

Ці собаки люблять активно проводити час, в тому числі на природі, і навіть зима їм не завадить. Вони врівноважені, невтомні, схильні до пустощів і забав.

Бігль навряд чи буде битися з собаками на вулиці, а вдома прекрасно уживається з іншими домашніми тваринами, і навіть з кішками. Однак найбільше бігль щасливий з собаками своєї породи.

Кому підійде бігль?

Фото: envato.com

Через свій характер біглі підходять не для всіх. Перш за все, собакам цієї породи потрібно багато вправ і веселощів - швидкі прогулянки тривалістю в кілька хвилин його не влаштують. Таким чином, він стане відмінним компаньйоном для людей, які ведуть дуже активний спосіб життя і потребують надійного чотирилапого товариша.

Бігль не підходить зайнятим людям, які будуть залишати його одного на довгі години, тоді він буде нещасний і розчарований. Він може також почати руйнувати меблі, буде вити і тим самим дратувати сусідів.

Собака цієї породи може жити вдома з дітьми, хоча ігри між ними повинні контролюватися для їх взаємної безпеки.

Бігль - це стара англійська порода, яка використовується сьогодні в якості сімейних собак, хоча виводилася як мисливець. Це досить незалежні і дуже розумні собаки. У них також сильно розвинений мисливський інстинкт, тому слід починати їх навчати в молодому віці, щоб контролювати і не допускати втечі. Біглям також потрібно багато вправ і веселощів, і їх не можна залишати самих надовго, тому що вони будуть нещасні. Раніше цінувалися за прекрасний нюх і слух, тепер в основному за м'якість і дружелюбність, а також сильну прив'язаність до свого господаря.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм