Чи можна спати з кішкою в ліжку — всі за і проти
Категорія
Коти
Дата публікації

Чи можна спати з кішкою в ліжку — всі за і проти

Чи можна спати з кішкою в ліжку — всі за і проти
Джерело:  online.ua

Шанувальники кішок не уявляють комфортного сну без своїх пухнастих улюбленців. Добре це чи погано? Думки експертів про те, чи варто господарю ділити ліжко з кішкою? діаметрально розходяться. Онлайн Гід розібрався, чи можна спати з кішкою в ліжку, які є плюси і мінуси спільного відпочинку з пухнастими вихованцями.

Чи можна кішці спати в ліжку?

Фото: unsplash.com

Сон з кішкою має безліч позитивних сторін:

  • він зміцнює зв'язок між вихованцем і господарем - муркотіння і близькість кішки також заспокоюють нервову систему людини. Недарма самотні люди, які ділять квартиру з кішкою, згідно з дослідженнями, понад розслаблені, ніж ті, у кого немає пухнастого товариша;

  • прихильники спільного сну з кішкою запевняють, що кішка може впливати на внутрішній світ людини. Коли кішка засинає на підстилці ввечері або стрибає в ліжко вранці, щоб привітати господаря (або нагадати йому, що миска порожня) муркотанням, це позитивно позначається на загальному самопочутті людини - адже муркотіння майже зцілює;

  • кішки допомагають нейтралізувати негативні почуття у людей;

  • існує теорія, згідно з якою кішки свідомо лягає в "погані" місця в будинку або на хворі місця людини. Це езотерична точка зору, згідно з якою кішка бере на себе «погану енергію» і нейтралізує її. Тому можна сказати, що кішка позитивно впливає на енергетичний клімат в квартирі та здоров’я людини в цілому;

  • багато кішок також проявляють інтерес до настрою господаря. Це впливає на самопочуття людини, яка відчуває підтримку пухнастика.

Однак тут слід зазначити: кішка не повинна компенсувати господареві будь-які недоліки. Сон з кішкою - це запорука благополуччя як людей, так і тварин. Вони обидва рівні в своїх потребах, тому важливо не змушувати кішку спати в ліжку, якщо їй цього не хочеться.

Чому небезпечно спати з кішкою в ліжку?

Фото: envato.com

Також є кілька аргументів проти того, щоб спати в ліжку з кішкою. Наприклад, сон з кішкою створює ідеальні умови для переміщення паразитів від кішок на людей. Якщо кішка регулярно проходить дегельмінтизацію та вакцинацію, рівень цього ризику значно знижується. Однак з кішкою, яка гуляє на вулиці, існує ризик занести в ліжко такі види паразитів, як блохи або кліщі.

У публікаціях в області стоматології періодично описуються випадки, в яких йдеться про те, що процеси руйнування зубів частіше виникають у власників кішок, які сплять зі своїми вихованцями разом. Однак цей досвід чітко не підтверджений.

Де повинен спати кіт?

Фото: unsplash.com

Якщо з самого початку спільного життя не дозволяти кішці спати в одному ліжку з господарем, як правило, вона приймає цю умову. Однак, якщо почати забороняти їй лягати в ліжко після деякого часу, вона може не захотіти підкорятися. Тому краще прийняти рішення перед тим, як взяти вихованця, і з самого початку почати його планомірно виховувати.

Якщо не хочете, щоб кіт спав з вами в одному ліжку, придбайте йому затишний будиночок, в якому тварина неодмінно буде відчувати себе безпечно і комфортно. Пам'ятайте, що місце, де стоїть будиночок, також надзвичайно важливо для благополуччя вихованця - там має бути сухо, тепло та затишно, як і в ліжку господаря.

Спроба відучити кішку спати в ліжку, безумовно, буде важкою для власника і кішки. Однак час, завзятість і терпіння допоможуть вирішити цю проблему.

Безпечний сон з котом - що важливо враховувати

  • У домашніх котів важливо регулярно проводити дегельмінтизацію, навіть якщо у вихованця немає бліх та інших зовнішніх паразитів. Котячі паразити небезпечні для людини.

  • Якщо кішці дозволено спати в ліжку з господарем, слід пам'ятати, що в такому випадку спальня вимагає набагато більшого догляду, ніж спальня без кішки. Адже за своєю природою тварини залишають після себе шерсть.

  • Якщо господар страждає алергією або астмою, краще не заводити домашніх тварин в спальні.

  • Кішкам також не варто дозволяти спати в дитячих ліжечках. На ліжечко можна встановити сітку, щоб кішка не вистрибувала до дитини під час сну. Протягом дня дитина може грати і обіймати кішку стільки, скільки хоче, але спати маляті краще без вихованця.

Як бачите, однозначної відповіді, чи можна спати з кішкою в ліжку - немає. Рішення приймати тільки вам. А ми бажаємо тільки комфорту вам і вашим пухнастиків.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм