Католицьке Різдво 2019: як святкуюють і що не можна робити в це свято
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Католицьке Різдво 2019: як святкуюють і що не можна робити в це свято

Католицьке Різдво 2019: як святкуюють і що не можна робити в це свято
Джерело:  online.ua

25 грудня католики всього світу відзначають одне з найголовніших свят року - Католицьке Різдво. У 2019 році українці відпочивають в цей день, так як це свято кілька років тому стало офіційним в Україні. Як відзначають Католицьке Різдво, чим воно відрізняється від православного, що не можна робити в цей день - в матеріалі ONLINE.UA.

Католицьке Різдво: як відзначають це свято

У католиків і православних різдвяні традиції схожі, хоча для католиків Різдво це більше сімейне свято, а для православних - духовне. Головний вечір перед Різдвом - Святвечір - наголошується напередодні, 24 грудня. Назва походить від страви сочиво, яку ми звикли називати кутею. Святкувати Різдво католики, як і православні, починають після того, як на небі з'являється перша зірка. На святковий стід зазвичай ставлять запечене м'ясо. Всього прийнято ставити 12 страв за кількістю апостолів.

Католики святкують Різдво протягом восьми днів - протягом цього часу вони згадують святих. За святковим столом вони завжди залишають одне вільне місце - це означає готовність прийняти будь-якого самотнього мандрівника, яким був колись сам Христос.

Що не можна робити на Католицьке Різдво

Як і на Різдво Христове, на Католицьке Різдво не можна працювати і займатися побутовими справами - прибирати, прати, шити і так далі. Цей день повинен бути присвячений Богові, молитвам і роздумам про духовне. є повір'я, що рукоділля в Католицьке Різдво загрожує раптовою сліпотою або глухотою.

У цей день католики просять вибачення у всіх, кого могли образити і самі очищають душу від образ. Як і на християнське Різдво, 25 грудня не можна лаятися і лихословити.

Є ще одна цікава прикмета і традиція на Католицьке Різдво. Вважається, що в цей день не можна надягати старі речі, а потрібно не економити і купити для свята гарне вбрання, а також приготувати багатий стіл. За прикметою, все, що люди витратять на це свято, повернеться їм та й додасться протягом наступного року.

Раніше ONLINE.UA публікував найкращі привітання в віршах і прозі з Католицьким Різдвом 2019.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм