Петрів піст 2020 - що не можна їсти і головні правила
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Петрів піст 2020 - що не можна їсти і головні правила

Петрів піст 2020 - що не можна їсти і головні правила
Джерело:  online.ua

У понеділок, 15 червня у християн починається Петрів піст - він триватиме 27 днів і закінчиться 11 липня, напередодні великого православного свята апостолів Петра і Павла. Цей піст вважається нестрогим, але має свої правила, які диктують, що можна і не можна їсти в певні дні тижня, а також як себе правильно вести в цей особливий релігійний період. ONLINE.UA публікує календар харчування на Петрів піст по днях, а також розповідає, що можна і не можна робити в цей період.

Петрів піст 2020 - коли починається і закінчується

Тривалість Петрового посту змінюється щороку. Вона залежить від дати Великодня і Трійці, після якої піст починається через тиждень. Так як Трійцю в 2020 році відзначали 7 червня, то значить з 15 червня починається особливий релігійний період підготовки віруючих до свята Петра і Павла (12 червня).

В церкві нагадують, що Петрів піст - це, перш за все, молитва, причастя і сповідь, а також утримання від дозвільного проведення часу. Отже в цей преиод православні християни повинні очищати душу і тіло молитвами, покаянням і відмовою від м'ясних, молочних продуктів і яєць.

Що можна і не можна їсти в Петрів піст - календар харчування по днях

Головна заборона в їжі в Петрів піст діє на м'ясо, молоко і яйця. При цьому віруючим дозволено вживати в їжу рибу. До речі, пов'язано це з тим, що апостол Петро, який народився в сім'ї рибалки, завжди вважався покровителем рибалок. Правда, по середах і п'ятницях під забороною і рибні страви - в ці дні можна харчуватися тільки сирою їжею.

Календар харчування по днях:

  • 15, 22 29 червня, 6 липня (понеділок) - день гарячої їжі без масла. Дозволені овочеві і круп'яні супи, тушковані овочі, гриби, каші;

  • 16, 23 30 червня, 7 липня (вівторок) - будь-яка пісна їжа з рослинним маслом, а також риба;

  • 17, 24 червня, 1, 8 липня (середа) - сухоядение (хліб, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи і мед);

  • 18, 25 червня, 2, 9 липня (четвер) - будь-яка пісна їжа з рослинним маслом, а також риба;

  • 19, 26 червня, 3, 10 липня (п'ятниця) - сухоядение (хліб, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи і мед);

  • 20, 27 червня, 4, 11 липня (субота) - будь-яка пісна їжа з рослинним маслом, а також риба;

  • 21 28 червня, 5 липня (неділя) - дозволяється пісна їжа з додаванням рослинної олії, риба і можна пити вино.

У Петрів піст можна їсти овочі, будь-які фрукти, гриби, горіхи і сухофрукти, крупи і макарони, бобові, мед. Дозволяється їсти рибу і морепродукти (в тому числі ікру). Під забороною м'ясо і м'ясні продукти (в тому числі ковбаса, сало, консерви і сосиски), молоко і молочні продукти (йогурт, сметана, кефір, сир і сир, вершкове масло, згущене молоко і морозиво), яйця. У період посту можна готувати легкі супи: картопляний, гороховий і з галушками. Також традиційними стравами в Петрів піст вважаються пісний борщ, холодна пісна окрошка і холодник (холодний суп на кислому квасі) - ці страви особливо актуальні по середах і п'ятницях, тобто в дні суворого посту, коли під забороною не тільки їжа тваринного походження, а й риба, і навіть рослинне масло.

Що не можна робити в Петрів піст - головні заборони

У Петрів піст рекомендується уникати занять рукоділлям - за народними прикметами, голкою можна "зашити" все хороше і залучити в своє життя щось погане. Також не можна стригтися, щоб не втратити на все життя щастя і удачу. У дні посту потрібно намагатися не брати і нічого не давати в борг. Напередодні свята Петра і Павла рекомендується провести в будинку або квартирі генеральне прибирання і винести все сміття.

Церква не вітає ніяких весіль в Петрів піст. Згідно з народними повір'ями, сім'я, яка зіграла весілля в Петрів піст,не буде міцною і, швидше за все, швидко розпадеться через постійні сварки та скандали.

У цей період необхідно зосередитися на боротьбі з гріхами і спокусами, обмежити відвідування розважальних заходів і скоротити час в соціальних мережах.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що церкви в період карантину працюють за новими правилами - як тепер проводяться богослужіння і причастя.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?