Що потрібно робити при ДТП — покроковий алгоритм дій водія
Категорія
Авто-мото
Дата публікації

Що потрібно робити при ДТП — покроковий алгоритм дій водія

Що потрібно робити при ДТП — покроковий алгоритм дій водія
Джерело:  online.ua

Щороку на дорогах нашої країни відбуваються тисячі дорожньо-транспортних пригод, жертвами яких стають десятки тисяч людей. Велика кількість людей отримує травми різної тяжкості. Від аварії не застрахований ніхто, тому кожен водій має знати правила поводження при ДТП. Гід Онлайн розповідає, що потрібно робити при ДТП та які дії повинен виконати водій.

Що потрібно робити при ДТП в Україні?

Фото: pixabay.com

Якщо ви потрапили в аварію? ні в якому разі не можна панікувати. В першу чергу слід переконатися, що ніхто в салоні авто не постраждав. Якщо ж ви чи ваші пасажири отримали травму, слід негайно зателефонувати до швидкої по номеру 103. Також на місце аварії потрібно викликати наряд поліції – для цього зателефонуйте за номером 102.

Якщо є така можливість, огляньте місце ДТП та попросіть свідків залишитися до прибуття співробітників департаменту патрульної поліції. Їх свідчення прискорять розгляд справи та допоможуть виявити винуватця дорожньо-транспортної пригоди. Працівники поліції, в свою чергу, повинні внести до протоколу імена та прізвища всіх учасників ДТП, номери їх телефонів, марки та номери авто, а також контакти страхових компаній.

Зі своєї сторони ви маєте прослідкувати, щоб поліцейські задокументували всі подробиці аварії та звернули увагу всі пошкодження, які були отримані автомобілем під час ДТП. На основі цієї інформації буде вирішуватись, яку суму страхових виплат отримає потерпіла сторона. В жодному випадку не намагайтесь щось приховати або змінити на місці пригоди після того, як вона відбулася.

Що робити у разі дрібного ДТП?

Фото: envato.com

Якщо авто не отримало серйозних ушкоджень та ніхто не постраждав, а один з учасників дорожньо-транспортної пригоди визнав свою вину та погодився відшкодувати збитки потерпілій стороні, можна обійтися без виклику поліції та складання протоколу. Щоб отримати компенсацію потерпіла сторона не пізніш ніж за три дні повинна звернутися до страхової компанії винуватця ДТП. Оцінку ушкодженням, які отримав транспортному засіб, має надати фахівець зі страхової компанії або СТО.

Також можна вирішити питання щодо компенсації «на місці». Для цього слід уточнити, скільки коштуватиме ремонт транспортного засобу (наприклад, подерта фарба або є незначна вм’ятина) після чого назвати суму та час її сплати винуватцю аварії. Таке рішення дасть змогу винуватцю уникнути штрафу, судового провадження та проблем з поліцією. Пам’ятайте, що в такому випадку ви дієте на власний страх та ризик, адже якщо потрібен серйозний ремонт та заміна деталей, краще вирішувати справу через компетентні органи.

Що робити, якщо у ДТП немає постраждалих?

Якщо все обійшлося тільки стресом та пошкодженням транспортного засобу, дочекайтеся співробітників поліції та розкажіть їм свою версію подій. Доки ви чекатимете на приїзд поліцейських, можна виконати такі дії:

  • сфотографувати пошкодження на своєму та чужому авто, місце аварії, стан дорожнього полотна, тощо;

  • виміряти довжину гальмівних слідів, відстань між автомобілями, намалювати схему;

  • поспілкуватися з іншими учасниками ДТП, розпитати що вони бачили та що, на їх думку, призвело до аварії (бажано в цей час фіксувати все на відео).

Ні при яких обставинах не намагайтеся втекти з місця дорожньо-транспортної пригоди, навіть якщо не ви її спричинили.

Що робити, якщо у ДТП є постраждалі?

Фото: envato.com

Якщо під час аварії водій чи пасажири були травмовані, перше, що необхідно зробити, це викликати швидку. При цьому слід вказати диспетчеру характер отриманих людиною ушкоджень, це дасть бригаді швидкої допомоги приблизне уявлення, з якими травмами їм доведеться працювати. Скористайтеся автомобільною аптечкою та надайте першу допомогу постраждалим - не виключено, що від швидкості ваших дій залежатиме чиєсь життя.

Якщо це можливо, попросіть родичів чи знайомих прослідувати з потерпілим до лікарні. Вони допоможуть вирішити питання з організацією допомоги, оплатою лікування, тощо. На першому етапі потерпілому можуть знадобитися дорогі медикаменти чи оплата медичних послуг. Слід зазначити, що наявність постраждалих під час дорожньо-транспортної пригоди автоматично передбачає кримінальну відповідальність згідно зі статтею 286 КК України.

Що робити при ДТП за кордоном?

Фото: pixabay.com

Якщо ДТП з вашою участю відбулося на території іншої країни, слід негайно викликати поліцію. Якщо це можливо, виставте аварійні знаки та увімкніть «аварійки». Якщо є постраждалі, викличте швидку та надайте посильну першу медичну допомогу. Запишіть номерні знаки учасників ДТП, а також марки їх авто.

Якщо інші учасники ДТП вимагатимуть відшкодування, слід віддати їм відривну частину своєї Зеленої карти або повідомити її номер. Якщо ж ви є потерпілою стороною та бажаєте, щоб вам відшкодували збитки – отримайте інформацію про страхові поліси в інших учасників аварії. Не завадить сфотографувати місце події з різних сторін.

Працівники поліції, що прибули на місце ДТП мають видати вам форму повідомлення про аварію та заповнити її. Копію цієї форми з усіма підписами треба залишити у себе. Якщо ви не розумієте, що означає той чи інший документ, ви маєте право не ставити на них свій підпис. В інакшому випадку ви можете признати факт своєї вини, навіть якщо це не так.

Також зв’яжіться з іноземним бюро «Зелена карта» та повідомте, що відбулася аварія. Те ж саме слід зробити і зі страховою компанією. У будь-якому випадку збережіть всі документи, які стосуються компенсації збитків. В останню чергу ви повинні надіслати копію повідомлення про аварію до своєї страхової компанії. Зробити це слід протягом 15 днів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм