Що робити, якщо у вас паніка від історій #яНеБоюсьСказати: поради відомого психолога
Категорія
Відносини
Дата публікації

Що робити, якщо у вас паніка від історій #яНеБоюсьСказати: поради відомого психолога

Що робити, якщо у вас паніка від історій #яНеБоюсьСказати: поради відомого психолога

Флешмоб # яНеБоюсьСказати, крім того, що його учасниці змогли висповідатися і отримати підтримку (або засудження, якщо не пощастило з френдами), викликав масу емоцій у читачів.


Особливо гостро відреагували жінки. Багато з них плачуть, бояться за своїх дітей, за себе. Як вийти з цього панічного стану, порадила знаменитий сімейний і дитячий психолог Світлана Ройз.


Lady.ONLINE.UA пропонує вам практичні поради, які психолог розмістила у себе на соцсторінці.


«У багатьох травматичний досвід - не зцілений - зараз накрило хвилею групової травматизації - воронка травми розкручується, втягуючи в себе тих, хто зараз не може утримати рівновагу. Давайте стабілізуватися», - закликає Світлана Ройз.


Якщо вам погано, ось те, що ви повинні зробити:


«1. Перестаньте читати пости.


2. Потрібно прямо зараз сфокусувати увагу на сьогоденні - кольорі, смаку, позі, теплі-холоді - що прямо зараз перед очима, що відчуває тіло, яка емоція, яка думка прямо зараз.


3. З'їжте щось солодке, випийте чай з цукром.


4. Дайте тілу інтенсивне навантаження - біжіть, присідайте, танцюйте. Поверніть відчуття тіла. Можна, стоячи під душем, по черзі "торкатися" водою до всіх частин тіла.


5. Знайдіть в інтернеті "техніки емоційного звільнення" - це хороший стабілізуючий метод простукування певних точок


6. Зробіть щось, що дасть вам відчуття кордонів тіла - проведіть руками, прийміть душ - уявляючи, що звільняєтеся від досвіду інших людей.


7. Уявіть, що проводите кордон між сьогоднішнім днем ​​і минулим - намалюйте, уявіть, відігравши - як ніби ви виходите за двері минулого і їх щільно зачиняєте.


8. Дивлячись на своїх дітей, спробуйте відчути і сказати подумки - я знаю, що у тебе твої власні життя і доля, не схожі на мою чи чиюсь.


9. Коли будуть сили і дозріє намір, будь ласка, підіть до психолога.


10. Є дуже хороша книга - Пітер Левін «Зцілення від травми. 12 кроків». У ній описані механізми зцілення. Але вона не замінює індивідуальної терапії».


Психолог також нагадує, що «За будь-травмою є Життя і Сила. Давайте собі дозволяти не провалюватися і не плекати воронку травми».


Як писав ONLINE.UA, флешмоб # яНеБоюсьСказаті був ініційований главою ОО «Студена» Анастасією Мельниченко. Уже за кілька годин мережу підірвали історії зґвалтувань і сексуальних домагань. Більше про флешмоб і реакції на нього читайте в статті  #ЯНеБоюсьСказати: історії про зґвалтування підривають мережу, а Україна їх не чує.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм