Що таке вініри і чи варто їх ставити — всі за та проти
Категорія
Здоров'я
Дата публікації

Що таке вініри і чи варто їх ставити — всі за та проти

Що таке вініри і чи варто їх ставити — всі за та проти
Джерело:  online.ua

Вініри, що створюють на екрані ту саму «голлівудську посмішку», використовуються в косметичній стоматології вже більше чотирьох десятиліть. Не дивлячись на те, що такий вид протезування далеко не новий, навколо вінірів все ще точаться спори – «чи безпечні вони?», «чи довго стоятимуть?», «наскільки вони надійні?». Гід Онлайн розібрався, що таке вініри та чи варто їх ставити.

Що таке вініри?

Фото: pexels.com

Вініри для зубів – це стоматологічні ортопедичні конструкції у вигляді тонких накладних незйомних пластин. Ці пластини виготовляються з кераміки або композитних матеріалів та встановлюються на лицьовій стороні зубів.

Як правило, вініри встановлюються на передніх зубах, але, якщо того бажає клієнт, вініри можна поставити й на інші зуби на верхній та нижній щелепах, які помітні, коли людина посміхається.

Для чого ставлять вініри?

Основна мета встановлення вінірів – покращення зовнішнього вигляду зубів. Встановлюючи вінірні пластинки, ви отримуєте рівний та красивий зубний ряд. При цьому приховуються візуальні дефекти – неприємний жовтуватий чи сіруватий відтінок «рідних» зубів, потемнілі пломби, а також кривизна зубів чи їх непропорційний розмір.

Для встановлення вінірів достатньо всього декілька разів (а у деяких випадках й один раз) відвідати стоматолога-ортопеда. Таким чином, вініри встановлюються з естетичною метою, і, на відміну від коронок, вони не призначені для повноцінного захисту зубів чи їх реставрації після пошкоджень.

Які бувають вініри?

Фото: envato.com

В естетичній стоматології використовуються декілька типів вінірів, відмінність між якими полягає у матеріалах, з яких вони виготовлені, та способах встановлення. Щодо способу кріплення, то вони можуть бути прямими та непрямими. Прямі вініри створюються безпосередньо у роті пацієнта під час прийому у стоматолога. Непрямі вініри виготовляє зубний технік після попередньої примірки.

Якщо ж розглядати класифікацію по матеріалам, то вініри можуть бути керамічними або композитними. Перший варіант відрізняється більшою міцністю, довговічністю та кращою естетикою. Проте й ціна на них вища. Зазвичай вініри з кераміки будуються на спеціальному каркасі та потім піддаються дії високої температури.

Однак існують керамічні вініри й без каркасу – рефракторні. Для їх виготовлення використовується новітні полевошпатні матеріали, які наносяться в декілька шарів. Такі накладки мають найвищу ціну. Це зумовлено значною складністю їх виготовлення та встановлення у порівнянні зі звичайними керамічними вінірами.

Композитні вініри мають меншу вартість, проте й їхня якість, зазвичай, гірша, ніж у кераміки. Судячи по відгукам людей, яким були встановлені накладки з композитних матеріалів, такі вініри тримаються недовго, мають не занадто естетичний вигляд, а при їх встановлені часто виникають різні проблеми.

Як ставлять вініри?

Фото: envato.com

Установка керамічних та композитних вінірів відрізняється. У першому випадку стоматологу необхідно обточити зуб пацієнта, зробити зліпок та поставити тимчасові накладки. Після цього створюється 3D-модель майбутніх накладок, а далі за роботу береться зубний технік. Після примірки, якщо вініри підійшли, їх встановлюють на постійній основі. Займає такий процес у середньому 7-10 днів.

Процес установки прямих композитних вінірів має багато спільного з композитною реставрацією. Поверхня зуба обточується на 0,3-0,7 мм, після цього шар за шаром наноситься композитний матеріал. Для фотополімеризації кожного шару потрібна УФ-лампа. В більшості випадків процедура виконується за однин візит до стоматологічної клініки та не потребує багато часу.

Скільки коштують вініри?

Якісний керамічний вінір для одного зуба обійдеться вам приблизно в 6000 гривень. Якщо ж ви вирішили вибрати більш дешевший аналог з полімерного матеріалу, за нього доведеться заплатити в середньому 1500 гривень. Висока ціна вінірів з кераміки пояснюється тим, що їх для створення потрібно більше часу та зусиль.

Чи варто ставити вініри – за та проти

Фото: envato.com

Як і випадку з коронками, чи будь-якими іншими протезами, встановлення вінірів має свою плюси та мінуси. Перевагами такого рішення є:

  • захист зубів від термічних та хімічних подразників, а також від абразивної дії твердих продуктів;

  • довговічність – якісні вініри при правильному встановленні та дотриманні правил користування здатні простояти до 20 років, після чого замінюються на нові;

  • можливість використання звичайних паст та зубних щіток для чистки зубів;

  • природній вигляд – вініри візуально майже нічим не відрізняються від зубів та не створюють ефекту «чужорідного тіла».

До недоліків встановлення вінірів можна віднести:

  • незворотність процедури – перед установкою вінірів необхідно обточити зубну емаль, яка вже не зможе відновитися, тому якщо вінір зіпсується – це призведе до підвищення чутливості та поступового руйнування самого зуба;

  • обмеження щодо вживання твердих продуктів – вініри не призначені для значних навантажень та починають руйнуватися при постійному вживанні грубої їжі.

Також слід зазначити, що такі пластини не підлягають ремонту. Якщо вони пошкодяться, потрібно буде їх заміна. А встановлення нових вінірів – процес не надто приємний та доволі клопітний.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм