Святий вечір 2021: що не можна робити в переддень Різдва
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Святий вечір 2021: що не можна робити в переддень Різдва

Святий вечір 2021: що не можна робити в переддень Різдва
Джерело:  online.ua

Християни починають святкувати Різдво Христове напередодні ввечері, 6 січня. Святий вечів таїть в собі безліч традицій, обрядів і заборон. Як святкують Святий вечір в Україні, що не можна робити в переддень Різдва - в матеріалі ONLINE.UA.

Святий вечір 2021: головні традиції і обряди

Різдвяний святий вечір припадає на останній день посту, тому на стіл у Святий вечір ставлять тільки пісні страви без вмісту олії, яєць, молока і сметани.

Головною стравою на Святий вечір вважається кутя. Крім неї на святковий стіл, за яким збираються всі члени родини після появи в небі першої зірки, ставлять ще 11 пісних страв. Під час вечері прийнято поминати всіх покійних рідних.

Ще одним важливим символом Святого вечора є Дідух - сніп пшениці, який уособлює благополуччя сім'ї. Його ставлять в кутку столу на Святий вечір.

Важливим правилом вечері на Святий вечір, яка починається з молитви і запалювання свічки, є те, що всі 12 страв на столі мають скуштувати, але при цьому їх не можна доїдати до кінця - холодильник буде порожнім круглий рік. Ці страви залишають на столі на всю ніч до настання Різдва.

Що не можна робити в переддень Різдва - заборони Святого вечора

У Святий вечір не прийнято до сходу першої зірки обідати - невеликий перекус дозволений тільки дітям. Також в Святий вечір за столом заборонено багато і голосно розмовляти, а також виходити з-за столу - так можна впустити в будинок нечисту силу.

Увечері напередодні Різдва не можна працювати і ні в якому разі сваритися. Всі домашні справи потрібно завершити до настання темряви. Також вважається, що в переддень Різдва не можна гадати, але багато людей вірять в силу різдвяного чарівництва, тому на Святий вечір намагаються заглянути в майбутнє і дізнатися свою долю.

Раніше ONLINE.UA публікував красиві і веселі колядки на Різдво 2021  - тексти пісень для дітей і дорослих.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм