Трійця 2019: дата і чи буде свято вихідним днем в Україні
Категорія
Стиль життя
Дата публікації

Трійця 2019: дата і чи буде свято вихідним днем в Україні

Трійця 2019: дата і чи буде свято вихідним днем в Україні
Джерело:  online.ua

День Святої Трійці - одне з головних свят у християн. Воно знаходиться в списку 12 найважливіших православних свят (після Великодня) і відзначається з 381 року. Трійцю також називають днем Зіслання Святого духа, що пов'язано з біблійною подією - зішестям Святого Духа на апостолів, яке було провіщено Ісусом і довело існування Бога-Трійці.

Якого числа Трійця в Україні в 2019 році?

Дату святкування Трійці легко визначити - потрібно лише запам'ятати її третю назву - П'ятидесятниця. Це означає, що торжество відзначається на 50-й день після Великодня. Нагадаємо, Великдень в 2019 році православні українці святкують 28 квітня. Так, Світле Воскресіння в Україні випадає на середину першого літнього місяця - 16 червня. Католицьку Трійцю святкують на тиждень пізніше (в цьому році - 23 червня).

Фото: pixabay.com

Традиції Дня Святої Трійці

Напередодні свята в церквах служать всеношну. Вважається, що урочиста служба, що триває від заходу сонця і до світанку, здатна звільнити душу людини від мороку і допомогти їй зрозуміти справжній сенс свята.

На Трійцю храми прикрашають зеленню - травою, польовими квітами, молодими березовими гілками, що символізують оновлення. Багато віруючих беруть з собою до церкви березові гілочки, щоб освятити їх і поставити біля ікони вдома. Варто зазначити, що саме береза є символом Святого Духа.

Трійцю в Україні завжди святкували і святкують широко - з сімейним застіллям і народними гуляннями. Майже в кожній родині існує звичай накривати святковий стіл, головне блюдо на якому - коровай! - і запрошувати численних гостей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм