Як перевести дитину на здорове харчування — 8 дієвих способів
Категорія
Поради батькам
Дата публікації

Як перевести дитину на здорове харчування — 8 дієвих способів

Як перевести дитину на здорове харчування — 8 дієвих способів
Джерело:  online.ua

Сьогоднішня мода на junk food стала головним болем багатьох батьків, які не можуть знайти спосіб пояснити дитині, чому важливо їсти кашу з овочами і фруктами, а не картоплю фрі з бургерами чи піцу з солодкою газованою водою. Онлайн Гід розібрався в проблемі і розповідає, як нагодувати дитину здоровою їжею і привчити правильно харчуватися кожен день.

Різка зміна в раціоні - це завжди стрес. Якщо ви задумалися над тим, що їсть ваша дитина, і хочете змінити її звички, не допускайте головні помилки. Ні в якому разі не можна: забороняти, лаяти, критикувати, порівнювати, шантажувати. Використовуйте більш тонкі та дієві прийоми.

1. Режим харчування

 Фото: envato.com

З першого, що треба починати - сформувати здорову культуру харчування в сім'ї. Дуже важливо, щоб у дитини був режим харчування і сну.

Для цього необхідно прописати режим і прикріпити, припустимо, його на холодильник. Можна оформити цей список якимось цікавим і незвичним способом, щоб не виглядав він як розпорядок дня в стаціонарі. Час, розпорядок дня дисциплінує як дитину, так і самих батьків.

2. Виключення з меню заборонених продуктів

 Фото: envato.com

Одним днем взяти і все поміняти, звичайно ж, не вийде, адже неправильні харчові звички були сформовані теж не за один день. Тому час в даному випадку - це наш помічник. Поступово, по одній правильній звичці, можна сформувати новий образ життя як у дитини, так і у батьків.

Візьмемо, наприклад, усіма улюблені пакетовані соки. На початку їх можна розбавляти водою 50 на 50, а через деякий час вам і самим вже не захочеться пити такі солодкі напої. Або, наприклад, виключити магазинні десерти і готувати вдома самим з якісних здорових продуктів.

Також не готуйте улюблену дитиною їжу, якщо знаєте, що вона не корисна. Проявляйте любов не через улюблені продукти, а своєю підтримкою і увагою. У сина чи доньки повинна бути тільки одна мотивація до формування здорового харчової поведінки - отримання любові батьків.

3. Заміна продуктів

 Фото: envato.com

Дуже важливе значення має і те, з чим дитина без допомоги батьків впоратися сама не зможе. Перш ніж ввести раціон правильного харчування, проінспектуйте вдома продуктові запаси.

Смачна і корисна заміна продуктів грає одну з ключових моментів при переході на здорове харчування. Наприклад, білий цукор можна замінити на кокосовий, пшеничне борошно - на цельнозернове, каші швидкого приготування - на каші довгого варіння, пакетовані соки - на смузі, ковбаси та сосиски - на домашню буженину, коров'яче молоко - на рослинне молоко, магазинні чіпси - на фруктові або овочеві снеки, цукерки - на будь-які фрукти і горіхи.

4. Приклад батьків

Зміна харчових звичок у дитини - це завжди робота батьків над собою. Ви (мама або тато) - приклад для дитини! Тільки таким розумінням і ставленням до себе можна спокійно і невимушено поміняти звички у вашій родині і навчити дитину харчуватися правильно і збалансовано.

5. Гра

Інтерес дитини до нелюбимого продукту можна викликати грою. Звичайно, такий спосіб більше підійде для малюків, яких можна захопити казкою, наприклад, про дівчинку, яка їла багато гороху, і цар-горох зробив з неї принцесу.

Але всі діти, навіть в підлітковому віці, допитливі. При бажанні можна знайти дуже цікавий факт про будь-який продукт, який буде спонукати дитину спробувати його. Завдання ж батьків - смачно подати цей продукт, щоб він точно сподобався синові або дочці.

6. Їжа на вибір

Фото: envato.com

Дієтологи і психологи в один голос запевняють, що не можна в ультимативній формі змушувати дитину їсти небажаний продукт. Треба давати вибір.

І не важливо, що запропонований список складений вами і в обмеженому форматі. Адже головне не допустити харчового бунту і спонукати дитину з'їсти корисний продукт, обраний нею особисто.

7. Повна порція та перекус

Ще одна проблема в харчуванні сучасних дітей - недоїдання. Знайоме, коли покладеш на тарілку дитині навіть невелику порцію, а вона не доїсть як мінімум третю частину запропонованої їжі? І це можна вирішити.

Психологи закликають відійти від бабусиних методів виховання і погрозами не змушувати дитину доїдати обід до останньої крихти. Але при цьому ввести заборону на перекуси: "не хочеш доїдати - не потрібно, але наступний прийом їжі буде тільки під час вечері і не раніше".

Якщо все зробити правильно, то дитина почне доїдати всю порцію і перестане кусочничати між прийомами їжі.

8. Кулінарний креатив

Фото: unsplash.com

Ну і, звичайно ж, найголовніше в привчанні дитини до правильного харчування - здатність мами подати нелюбимий продукт в такому вигляді, щоб його захотів з'їсти любий "нехочуха".

Ваш син або дочка любить випічку - не відмовляйте в ній, але при приготуванні використовуйте "здорові інгредієнти" - оливкова олія замість тваринного жиру, ягоди замість цукру.

А якщо залучити дитину до процесу приготування їжі, то навіть ненависна каша або овочевий салат стане набагато ближче їй і вона точно захоче його спробувати.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм