Як підготувати дитину до першого класу: практичні поради для батьків
Категорія
Діти
Дата публікації

Як підготувати дитину до першого класу: практичні поради для батьків

Як підготувати дитину до першого класу: практичні поради для батьків
Джерело:  online.ua

Читати, писати, рахувати, вирішувати прості математичні завдання — сучасна школа вимагає всіх цих умінь і навичок від дітей, які приходять вчитися в 1 клас. Але головне завдання не тільки в інтелектуальній підготовці. Ділимося практичними порадами, як правильно підготувати дитину до школи і чому дійсно важливо приділити граничну увагу.

Джерело: ONLINE.UA

Не важливо скільки років дитині. Навички та знання, отримані навіть в три роки, вважаються пасивним приготуванням до майбутнього навчання в школі. Є безліч гуртків, курсів, індивідуальних занять на базі загальноосвітнього або дошкільного закладу. Спостерігайте за своєю дитиною, слухайте її, відстежуйте прогрес. Також навчання можна організувати самостійно і безкоштовно.

Підготовка додо першого класу — вправи для дитини 5 років

Фото: envato.com

Діти в цьому віці успішно сприймають будь-яку інформацію через гру. Рухливі завдання відмінно підходять для цього. Можна придумати виключно фізичні вправи: хто далі всіх стрибне, хто довше за всіх може проскакати на одній нозі. Можна включити завдання на уважність — наприклад, знаходити на прогулянці навколишні предмети, що починаються на одну букву.

Для розвитку п'ятирічних дітей підійдуть настільні ігри. Підрахунок ходів допоможе в удосконаленні математичних навичок. Пазли тренують просторове мислення. Спілкування в компанії виховує здатність соціальної взаємодії. Дидактичні ігри — це вдосконалення мислення і пам'яті.

У цьому віці можна навчити малюка правильної моделі поведінки. Виберіть рутинний домашній обов'язок — прибрати після себе розкидані іграшки. Перетворюйте це в квест, так отримаєте порядок у комплексі з розвитком дитини.

Вправи для підготовки до школи дітей 6 років

Фото: envato.com

У шість років логічні вправи нададуть можливість потренувати гнучкість мислення та сформувати увагу і пам'ять :

 • виключення зайвого,

 • завдання по перестановці, упорядкуванню, порівнянні предметів,

 • різні загадки,

 • договорити слово,

 • гра "Правда чи ні",

 • знайти захований предмет.

Можна пропонувати близько трьох легких математичних задач в день. Це арифметичні ребуси, судоку, додавання, віднімання.

Щоб познайомити з життєвими ситуаціями і навчити правильно приймати рішення, можна придумати рольові ігри. Поповнення словникового запасу — також необхідне знання. Вивчайте з дитиною по кілька нових слів в день.

Як підготувати до школи дитину 7 років

Фото: envato.com

Розвиток дітей в семирічному віці пов'язаний з навичками уявлення про себе, тренуванням фантазії. Вони можуть оперувати абстрактними поняттями. Пропонуйте творчі завдання: придумати невелику казку, знайти риму до слова, вгадати предмет по опису його кольору і властивостей.

Логічні ігри допомагають дослідити та аналізувати ситуацію. Вправою може бути завдання назвати відмінності або подібності між предметами. Малювання по клітинках чи пунктиру розвиває графічні навички. Комп'ютерні розвиваючі ігри — новий виток в навчанні дітей сучасного світу. Подібні заняття мають проходити під наглядом дорослих і в зазначений проміжок часу.

Що повинен знати першокласник

Фото: envato.com

Перед тим, як прийти в перший клас дитина повинна:

 • Вміти чітко, зрозуміло висловлювати думки.

 • Знати своє ім'я, прізвище, вік, імена мами, тата, хто ким працює, адресу проживання.

 • Вміти доглядати за собою: мити руки, чистити зуби.

 • Класифікувати предмети за властивостями: кішка, собака - тварини, а стіл, стілець - меблі.

 • Знати правила дорожнього руху.

 • Вміти визначати час за годинником.

 • Математика: рахувати мінімум до 10 і в зворотньому порядку.

 • Читання: знати абетку.

 • Письмо: вміти писати гачки, палички, хрестики за прописами.

У кожній школі своя програма при оформленні в перший клас. Тому вибираючи загальноосвітній заклад ознайомтеся з їх вимогами. В якому віці віддавати непосиду в школу вирішувати тільки батькам.

Психологічна підготовка дитини важливіша, ніж вибір, в якому віці віддати дитину в школу – в 5, 6, 7 років. Відчуваєте, що син або дочка повноцінно не готові відвідувати перший клас? Краще відкладіть намір на рік. Дозвольте малюкові вдосталь насолодитися дитинством.

А щоб ви не витрачали зайві кошти, і підготовка дитини до школи пройшла без зайвого стресу, ми підготували універсальний список речей, які знадобляться дитині в школі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм