Як вибрати військову форму та доглядати за нею: добірка корисних порад
Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як вибрати військову форму та доглядати за нею: добірка корисних порад

Як вибрати військову форму та доглядати за нею: добірка корисних порад
Джерело:  online.ua

Якщо вас мобілізували або ви вирішили вступити до лав Збройних Сил України за контрактом, однією з ваших першочергових задач стане підбір комплекту військового однострою на складі. Військовий Гід Онлайн розповідає, як підібрати форму, головний убір та взуття за розміром, що означають позначки на етикетках та як доглядати за одностроєм.

Підбір верхнього одягу та штанів за розміром

В українській армії використовується дві розмірні сітки для однострою – натівська та ЗСУ. Абревіатура для військової форми НАТО складається з восьми цифр. Першими чотирма цифрами позначається зріст, а останніми – обхват талії для штанів, або обхват грудей під пахвами для верхнього одягу.

До прикладу, якщо на етикетці штанів є така позначка – 6575/8590, це означає що вони підходять для людини зростом 165-175 см і з об'ємом талії 85-90 см. Позначка на етикетці куртки 8090/0010 означає зріст 180-190 см, та обхват грудей 100-110 см.

Слід зазначити, що обхват грудей потрібно вимірювати на вдиху, аби одяг не виявився затісним.

Сітка розмірів за стандартами НАТО:

Цифрова абревіатура для позначення розмірів однострою, що використовується в ЗСУ, коротша за натівську. Виглядає вона так – 54/6. Перша частина в даному випадку означає розмір, а друга – зріст.

Сітка розмірів за стандартами ЗСУ:

Підбір армійського взуття

Важливий момент – розмір взуття ні в якому разі не можна вимірювати по устілкам. У різних виробників вони можуть відрізнятися по довжині на декілька міліметрів. В умовах військової служби така похибка може стати причиною дискомфорту та натирання стопи. При цьому змінити взуття буде проблематично.

Вимірювати слід довжину самої стопи. Для цього потрібно поставити ногу на аркуш паперу та помітити олівцем п'ятку та носок. Після цього лінійкою виміряйте відстань між цими двома позначками. Отриманий результат і означатиме довжину вашої стопи.

Таблиця розмірів для взуття в українській армії:

Підбір головного убору

В українській армії використовуються різнотипні головні убори – кепки, шапки, бейсболки, балаклави, берети та панами. Головне правило при підборі головного убору – він не повинен тиснути. Водночас головний убір не повинен бути занадто великим та спадати з голови.

Щоб ідеально підібрати трикотажну шапку чи кепі за розміром, необхідно виміряти окружність голови. Для цього підійде кравецький метр з м'якої тканини. Отриману величину у сантиметрах слід зіставити з міжнародними розмірами головних уборів за допомогою наступної таблиці.

Таблиця розмірів головних уборів:

Як потрібно доглядати за одностроєм?

Верхній одяг та армійська білизна виготовляються з різних матеріалів, тому слід уважно дивитися на етикетку, на якій зазначаються правила догляду та прання тих чи інших речей. Якщо ж ігнорувати ці правила, одяг швидше зношуватиметься та втратить колір, а це неприпустимо в умовах армійської служби.

На етикетці можна знайти наступні позначки (піктограми):

  • таз з водою – прання;

  • квадрат – сушіння;

  • праска – прасування;

  • кружечок – хімчистка.

Якщо під будь-якою з вищезазначених піктограм є одна лінія, то маніпуляції з річчю необхідно проводити в делікатному режиму, якщо дві – режим має бути особливо делікатним. Якщо піктограма перекреслена – маніпуляція заборонена.

На ярлику, де зображений таз з водою, зазвичай є цифра – 30, 40 або 60. Це температурний режим, при якому слід прати річ. Якщо зображення таза перекреслено, це означає, що виріб прати забороняється – він може зіпсуватися.

Для прасування теж є свій температурний режим, наприклад, 110°C, 150°C або 200°C. Синтетичні тканини та вовна чутливі до дії високих температур, тому їх легко пошкодити, обравши неправильну температуру при прасуванні.

Читайте також:

Що покласти до валізи, якщо вас мобілізували: перелік найнеобхідніших речей під час війни

Мобілізація до лав ЗСУ: все про призов, хвилі мобілізації та «бронювання» на період воєнного стану

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм