Як відучити дитину від соски без проблем – дієві методи
Категорія
Онлайн Гід для Мам
Дата публікації

Як відучити дитину від соски без проблем – дієві методи

Як відучити дитину від соски без проблем – дієві методи
Джерело:  online.ua

Соска - повноцінний член сім'ї і дуже зручний предмет, який служить заспокійливою забавою для малюка. Дитина росте, розвивається і одного дня настає момент прощатися з пустушкою, але більшість дітей це категорично відмовляються робити. Онлайн Гід для Мам розповідає, як відучити дитину від соски без проблем і страждань.

Як свідчать численні спостереження медиків і психологів, дитина досить легко розлучається з пустушкою в період від 3 до 6 місяців. Це вік, коли всі дії малюка в більшості відбуваються поки що несвідомо, а значить, легко.

Чим старшою стає дитина, тим складніше буде відучити її від пустушки - відвикання буде проходити болісно та з капризами. Але зробити це доведеться, адже при тривалому використанні соски формується неправильний прикус у дитини та створюються благотворні умови для розвитку карієсу. Тому не варто з цим тягнути до 2 років!

Відучувати дитини від соски важливо з мінімальним травмуванням дитини. Різкість і категоричність доведеться зовсім відставити, замість чого використовувати найказковіші і найдобріші методи.

Для дитини більш прийнятним варіантом відмови від соски буде не ваша ініціатива і наполегливість. Це варто перекласти на вигаданого персонажа, який обдарує малюка після того, як забере вже не потрібний дитині предмет.

Як відучити дитину від соски - 3 дієвих методи

 Фото: envato.com

1. Втрата соски

Це один з найпростіших способів вирішення проблеми. Але він може виявитися не завжди успішним, проте спробувати варто.

При втраті соски сховайте її, сказавши малюкові, що пустушка загубилася. Пошукайте пустушку разом з дитиною, щоб малюк зміг переконатися в тому, що її дійсно ніде немає.

Але якщо ви бачите, що дитина дуже засмутилася, при засипанні плаче через втрату, значить, з відвиканням від соски варто трохи почекати. У даній ситуації розіграйте історію, що соска несподіваним чином знайшлася і повернулася до свого господаря.

2. Подарунок мишеняти

Даний спосіб потребує трохи вашої імпровізації, але при цьому, швидше за все, допоможе відучити малюка від пустушки.

Отже, дитині слід піднести таку історію: у мишки, що живе недалеко в нірці, народилися мишенята, і одному мишеняти не вистачило соски. Ти ж уже підріс, тобі соска не так потрібна як щойно народженому мишеняти, давай віддамо. Мама-мишка прибіжить і забере її.

При цьому дуже важлива реакція малюка. Якщо він згоден, тоді ви разом берете соску, кладете її на серветку і залишаєте в затишному містечку на підлозі, наприклад, біля холодильника, недалеко від вигаданої мишачої норки.

Потім треба піти з малюком і погратися, щоб відвернути його увагу від пустушки. У цей момент прибираєте тихенько соску і залишаєте дитині частування від мишки.

Через деякий час загляньте з дитиною в те місце, де залишали соску, знайдіть там смачненьку подяку від мами-мишки (подбайте про цю маленьку приємність для вашого малюка заздалегідь - приготуйте вафлю, печиво або ще щось смачненьке).

3. Обмін з казковим персонажем

Якщо ваше чадо вже не зовсім малюк, а цілком свідома дитина, що орієнтується в казках, відповідним варіантом порятунку від соски може стати обмін з казковим персонажем. Виберете одного з улюблених казкових героїв дитини і розкажіть історію.

Наприклад: коли діти дорослішають, даний казковий герой приходить вночі і забирає соску, залишаючи символічний подарунок. Піднесіть так, що цей процес дуже значимий та цікавий.

Заздалегідь підготуйте подарунок - це може бути, наприклад, невелика іграшка із зображенням саме цього героя, що стане приємним сюрпризом для дитини. Акуратно проведіть казковий обмін, а вранці радісно дивуйтеся і захоплюйтеся разом з малюком.

Важливо: попередьте малюка заздалегідь, щоб він не був поставлений перед фактом. Дитина повинна знати, що це трапиться і це буде означати те, що вона вже підросла.

Виберіть відповідний для вашої дитини варіант, підберіть найбільш вдалий час і не бійтеся приступити до дії - відучити дитину від соски важливо, щоб не виникли більш серйозні проблеми через використання пустушки. Здоров'я вам і вашим дітям!

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм