Зубна щітка на двох, прослушка в телефоні: як контроль чоловіка знищує дружину
Категорія
Відносини
Дата публікації

Зубна щітка на двох, прослушка в телефоні: як контроль чоловіка знищує дружину

Зубна щітка на двох, прослушка в телефоні: як контроль чоловіка знищує дружину

Примусовий контроль - це психологічне насильство, яке часто переростає в насильство фізичне. Психологи пропонують ввести кримінальну відповідальність за такі дії.


Про це повідомляє Lady.ONLINE.UA з посиланням на The New York Times.


У статті наводиться приклад 54-річної викладачки Лізи Фонтез. Її колишній коханий ніколи не вдарив жінку, але він зламав її комп'ютер і встановив прослушку в спальні.


Він також змусив її перестати спілкуватися з рідними та друзями. І тільки коли їм довелося розлучитися на два тижні, Ліза зрозуміла, що це не любов, а бажання контролювати. Витримавши два тижні дзвінків, листів і шантажу, жінка кинула свого контролера.


Зараз вона успішна і навчає інших, як справлятися з психологічним абьюзом.


У статті згадується досвід багатодітної матері, яка попросила назвати її вигаданим ім'ям Рейчел, так як все ще боїться колишнього чоловіка.


Вона прожила в шлюбі 18 років. Увесь цей час чоловік змушував її користуватися його зубною щіткою, забороняв зачиняти двері у ванну кімнату, коли вона милася. Він також переконав жінку, що вона погана мати і дружина, яка більше нікому не потрібна.


По всьому будинку були камери. Чоловік міг заявитися до неї на роботу і питати у колег і начальства, коли вона прийшла і чим займається. Він постійно говорив їй, що їхні друзі терплять її тільки через любов до нього.


Чоловік контролював її дзвінки і листування, поки 46-річна Рейчел не зірвалася і не зрадила йому. Після цього він подав на розлучення, а вона вчиться жити без контролю і відновлює зв'язки з рідними та близькими.


Ще одну жінку чоловік змушував спати тільки на спині, носити тільки той одяг, який вибрав він, і митися в душі тільки так, як сказав він.


У грудні минулого року Англія і Вельс розширили визначення домашнього насильства, щоб включити в нього примусовий контроль поведінки, а також інтимне насильство в сім'ї.


На сьогоднішній день, принаймні, чотири людини були засуджені за новим законом.


Зараз активісти і психологи США працюють над тим, щоб такі ж закони діяли і у них.


Психологи стверджують: примусовий контроль поведінки часто переростає у фізичне насильство, тому виходити з таких відносин потрібно якомога раніше.


Як повідомляв ONLINE.UA, в мережі недавно пройшов  флешмоб # яНеБоюсьСказати, учасниці якого ділилися історія зґвалтувань і сексуальних домагань. І хоча багато співчували жертвам насильства, знайшлося чимало тих, хто засудив і навіть назвав жінок винними в тому, що спровокували ґвалтівників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм