Названі домашні тварини, для яких найбільше небезпечний коронавірус
Категорія
Ідеї подарунків
Дата публікації

Названі домашні тварини, для яких найбільше небезпечний коронавірус

Названі домашні тварини, для яких найбільше небезпечний коронавірус
Джерело:  online.ua

Домашні тварини хворіють коронавірусом - і це вже неодократно доводилося впливовими вченими з усього світу. Вони також беззахисні перед інфекцією, як і люди, але, виявляється, в різному ступені. Біологи з Центру геномної регуляції (CRG) в Барселоні з'ясували, що серед тварин, як і серед людей є групи ризику. Заразитися COVID-19 від людини, за їхніми даними, можуть 26 видів тварин, але більшою мірою ризикують інфікуватися собаки, кішки, мавпи, вівці, норки, тхори, тигри і леви. Тому, домашнім вихованцям важливо забезпечувати дистанцію і ізоляцію, тобто вживати всіх заходів для боротьби з ковідом, які ефективні серед людей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал PLOS Computational Biology.

Вчені відзначили, що найбільш вразливими до ковіду є тхори. Схильні до зараження також домашні кішки і собаки. При цьому качки, щури, миші, свині і кури мають більш низьку сприйнятливість до інфекції і практично абсолютно не чутливі до SARS-CoV-2 в порівнянні з людьми.

"Знання того, які тварини сприйнятливі до SARS-CoV-2, допомагає нам запобігти поширенню коронавіруса серед тварин повторно в більш пізній період. Наші результати дають ключ до розгадки того, чому норки, які тісно пов'язані з тхорами, заражаються цією хворобою, яка, ймовірно, посилюється їх умовами життя і тісним контактом з робочими-людьми", - прокоментував результат автор дослідження Луїс Серрано.

Вчені підкреслили, що в світі немає ще жодного подвержденном випадку передачі коронавіруса людині від домашньої кішки або собаки. Але вони закликали чітко розуміти і усвідомлювати інфекційність SARS-CoV-2 у різних видів тварин, так як ці знання допоможуть надійніше захистити себе і свого вихованця від інфекції, а також запобігти спалаху коронавіруса на фермах.

Як відомо, вчені виявили найбільш сприйнятливих до коронавірус тварин за допомогою комп'ютерного моделювання. Вони дізналися, як коронавірус використовує свої білки-шипи, які виступають з поверхні вірусу, для проникнення в клітини різних тварин, а його основною точкою входу на поверхню клітини є рецептор ACE2, який зв'язується з білком-спайком за допомогою механізму блокування і ключа. Існує безліч різних варіантів ACE2 в людських популяціях і саме від їх відмінності в стабільності і зв'язуванні зі спайковим білком залежить, як буде протікати захворювання коронавірусною хворобою, і криється причина, чому деякі люди страждають від важких симптомів COVID-19.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що інфікована коронавірусом людина майже нікого не заражає. Розповсюджувачами інфекції є суперносітелі вірусу - це люди, які безсимптомно переносять COVID-19 і навіть не здогадуються, що хворіють, але при цьому здатні заразити відразу кількох людей, перебуваючи з ними нетривалий час в одному приміщенні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм